27 Aprilie 2024, 17:09:29

Autor Subiect: Discutii libere - Autobuze din Bucuresti  (Citit de 146538 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

03 Iunie 2010, 22:00:12
Răspuns #380

CRAZY BOY

  • Vizitator
In luna Iunie Autobaza Floreasca numara calatori in linia 253,dupa ce in luna Mai ia numarat in 282.
memorat
07 Iunie 2010, 22:32:19
Răspuns #381

axel

  • Vizitator
Mercedesul 4172 a primit un abtibild cu Coca - Cola la fel cum era si la Dacuri  :D
memorat
07 Iunie 2010, 23:01:50
Răspuns #382

ByOnu

  • Vizitator
Mercedesul 4172 a primit un abtibild cu Coca - Cola la fel cum era si la Dacuri  :D

Ce tiganie!! Si iarasi ajungem la ... ce au voie/si ce nu au voie sa faca soferii cu autobuzele pe care le conduc.  :'(
memorat
08 Iunie 2010, 15:11:49
Răspuns #383

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Ce tiganie!! Si iarasi ajungem la ... ce au voie/si ce nu au voie sa faca soferii cu autobuzele pe care le conduc.  :'(
Face reclama mascata la Coca-Cola. RATB-ul trebuia sa primeasca bani ca o firma sa isi faca reclama in vehiculele RATB!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 Iunie 2010, 14:33:53
Răspuns #384

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
In ziua de 12 Aprilie 2010 autobuzul 4106 avea lipit tricolorul ROMANIEI in jurul emblemei Mercedes-Benz. Nu stiu, daca la ora actuala, autobuzul respectiv mai are "kitciul" respectiv le capota frontala.

Asteptand un autobuz al liniei 173 prin Ghencea, l-am fotografiat pe 4362 cu emblema "tunata". Observ un sofer patriot tinand cont ca isi ancorase prin cabine si niste stegulete ale patriei noastre Romania.
     

[...]
In final sa ne delectam cu inca un tricolor (1044)!

Cear fi daca Daful HESS #904 ar fi avut "tricolorul la emblema"?  :D :D :D (fotografie editata)
Il las pe Adrian D. sa va dea marea veste  :D :D :D... saracutul #4106  :D ::) :P.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 Iunie 2010, 22:36:30
Răspuns #385

Adrian Dorofte

  • Vizitator
Il las pe Adrian D. sa va dea marea veste  :D :D :D... saracutul #4106  :D ::) :P.

Dupa #4498, care a devenit profund nepatriot conform spuselor unuia, iata ca si #4106 a renuntat la avantul nationalist afisat ostentativ prin emblema tricolora. E mult mai bine asa, desi dupa unii, ar fi frumos sa pavoazam partea frontala a tuturor autobuzelor cu cocarde ros-galben-albastre circulare.

P.S.:Eu si Iasmin ii multumim 'STIM NOI CUI'! ;D
memorat
22 Iunie 2010, 16:21:13
Răspuns #386

axel

  • Vizitator
RDS-ul #1258 imita Hessul. :D
memorat
22 Iunie 2010, 20:20:16
Răspuns #387

CRAZY BOY

  • Vizitator
Are in memorie toate liniile de la Floreasca mai putin pe cele de la Titan.Si este Hannovar daca nu ma insel, deci nu mai merge scuza la la Hess.
memorat
22 Iunie 2010, 21:00:02
Răspuns #388

SprinterXP

  • Vizitator
RDS-ul #1258 imita Hessul. :D

Are in memorie toate liniile de la Floreasca mai putin pe cele de la Titan. Si este Hannover daca nu ma insel, deci nu mai merge scuza la Hess.

#1258 este singurul autobuz al Autobazei Titan dotat cu firme Hannover Display. Din cate stiu eu a avut in memorie si linia 101, 103, 311. Singura linie de la Autobaza Titan pe care l-am vazut circuland cu firme este 103.
memorat
22 Iunie 2010, 21:07:07
Răspuns #389

CRAZY BOY

  • Vizitator
Nu are in memorie 101,311,103.In schimb are toate liniile inclusiv periferiile care au fost deservite de Autobaza Floreasca pe cand acesta era la Floreasca..
memorat
22 Iunie 2010, 21:13:52
Răspuns #390

SprinterXP

  • Vizitator
Nu are in memorie 101,311,103.In schimb are toate liniile inclusiv periferiile care au fost deservite de Autobaza Floreasca pe cand acesta era la Floreasca..

L-am vazut eu saptamana trecuta circuland pe linia 103 si ii mergeau firmele.
memorat
22 Iunie 2010, 21:45:11
Răspuns #391

CRAZY BOY

  • Vizitator
Atunci inseamna ca i s-au mai bagat linii in memorie ca altfel nu vad cum ar avea linia 103 care nu stiu sa fi fost vreodata la Floreasca.
memorat
25 Iunie 2010, 08:37:30
Răspuns #392

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
          Dupa cateva luni astazi in linia 205 a circulat Daful #846. O circula cumva pana la Biotera?
Problema nu reprezinta firmele, ci sa avem autobuze cu care sa circulam. Ce ramane de facut...? Daca nu se "doreste" updatarea firmelor la cerinta "calatorilor" le lasam asa, [...].



La ora actuala reprezetatii garajului nu prea au cum sa isi dea seama daca autobuzul X are in memodie linia Z. Trebuia reclamata de catre soferi...
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
26 Iunie 2010, 23:24:16
Răspuns #393

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
27 Iunie 2010, 13:43:34
Răspuns #394

Adrian Dorofte

  • Vizitator
Adrian, ce parere ai de acest autobuz?

Ce sa mai zic... In ce hal a putut ajunge acest autobuz de cand a fost adus de la Pipera la Ferentari. :-X
memorat
27 Iunie 2010, 22:11:55
Răspuns #395

ByOnu

  • Vizitator
Ce sa mai zic... In ce hal a putut ajunge acest autobuz de cand a fost adus de la Pipera la Ferentari. :-X

Aviz pentru cei care sunt deacord cu soferii care isi impopotoneaza Citaro-urile ... asa vreti voi sa ajunga ele? Bine in cabina mai au un motiv, "ca se plictisesc acolo", dar pentru acest masacru ce scuze mai au?  ???
memorat
08 Iulie 2010, 01:21:47
Răspuns #396

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
In urma cu doua zile "Dorel", un muncitor milos a crutat de la casare DAFUL #679. Ajuns pe mana unui tehnician de etnie "maghiara", #679 care a fost taiat in dusmanie de catre respectivu'.
TOATE cele spuse mai sus sunt doar o "balada".



REVIN din nou cu acesta remarca: cum ar arata acest autobuz - Hess-ul "maghiar" (poza trucata).
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
10 Iulie 2010, 14:21:25
Răspuns #397

Adrian Dorofte

  • Vizitator
Dupa ce ne-am delectat cu patriotica parte frontala a lui #4362 (a se vedea >> AICI), ieri am avut neplacerea de a fotografia si astfel a proiecta intru posteritate intens pavoazatul spate al aceluiasi autobuz. Scarbos, libidinos, revoltator de-a dreptul! Dupa cum se poate observa, soferul "grijuliu" nu s-a rezumat doar la autobuz in sine, ci a impopotonat si numarul de inmatriculare cu doua fasii autocolante de culoare neagra, rezultatul final fiind B-55-EPI. Nu stie cumva ca nu are voie sa faca asa ceva?
memorat
10 Iulie 2010, 19:25:06
Răspuns #398

ByOnu

  • Vizitator
Va rog, sa trimita cineva o reclamatie!! :'( Iasmin ne-a aratat un capitol din regulamentul soferilor in care scrie negru pe alb foarte clar ca N-AU VOIE SA FACA MODIFICARI (vizuale ...).  :(

De ce suntem noi romanii atat de idioti de ne place sa stricam orice?!?  :-X
memorat
10 Iulie 2010, 19:33:20
Răspuns #399

Adrian Dorofte

  • Vizitator
Va rog, sa trimita cineva o reclamatie!! :'( Iasmin ne-a aratat un capitol din regulamentul soferilor in care scrie negru pe alb foarte clar ca N-AU VOIE SA FACA MODIFICARI (vizuale ...).  :(

De ce suntem noi romanii atat de idioti de ne place sa stricam orice?!?  :-X

Ma gandeam sa fac asta, mai ales dupa ce am vazut ca prima reclamatie verbala pe care am facut-o a avut efectul scontat: stemele tricolore de pe #4106 si #4498 de la Nordului au disparut.
memorat