29 Martie 2024, 10:19:02

Autor Subiect: Greva la RATB...  (Citit de 21563 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

31 Martie 2010, 21:10:58

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Maine... exista posibilitatea ca unele garaje sa nu scoata parcul circulant de vehicule complet!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement

31 Martie 2010, 21:42:31
Răspuns #1

Adrian Dorofte

  • Vizitator
Maine... exista posibilitatea ca unele garaje sa nu scoata parcul circulant de vehicule complet!

Nu e o veste deloc buna. Dupa ce ca, azi, am asteptat de mi s-au lungit urechile un autobuz spre Drumul Taberei, la statia de la Spitalul Universitar, asta ar pune capac complet. Primul autobuz a binevoit sa se arate dupa 20 de minute si era un 268. Nu vreau sa va povestesc ce "minunatie" de experienta am trait in el pana cand am ajuns unde trebuia. >:(
memorat
31 Martie 2010, 21:47:06
Răspuns #2

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Nu e o veste deloc buna. Dupa ce ca, azi, am asteptat de mi s-au lungit urechile un autobuz spre Drumul Taberei, la statia de la Spitalul Universitar, asta ar pune capac complet. Primul autobuz a binevoit sa se arate dupa 20 de minute si era un 268. Nu vreau sa va povestesc ce "minunatie" de experienta am trait in el pana cand am ajuns unde trebuia. >:(

Nu au bani de prime si de maine contractul colectiv de munca ar trebui sa intre in vigoare. De asemenea, nenea Oprescu a micsorat bugetul.

Sa vedem ce se va stabili maine la sedinta sindicatelor:
Citat din: STB Transloc
FOARTE IMPORTANT!!! Mâine, 1 aprilie, la ora 10.00, va avea loc o nouă întrevedere între sindicate şi Administraţia RATB.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
31 Martie 2010, 22:35:08
Răspuns #3

CRAZY BOY

  • Vizitator
Pai azi, 31.03.2010, nu a fost inca virat avansul si prima de Paste (aia si asa nu era sigura). Si eu cred ca soferii sunt total indreptatiti sa nu iasa la traseu.
Ce mi-ar placea ca, de vineri, sa nu mai iasa nimic la traseu.
Nu il vad bine pe Nea Oprescu zilele astea.  :D :D
Eu am prevestit ca, daca Nea Oprescu e mai tare in gura, o fura original.
memorat
01 Aprilie 2010, 00:43:25
Răspuns #4

Adrian Dorofte

  • Vizitator
Soferii de la Autobaza Titan deja protesteaza la aceasta ora. Nimic rau pana aici, totul e sa nu degenereze situatia.
memorat
01 Aprilie 2010, 00:48:22
Răspuns #5

CRAZY BOY

  • Vizitator
Deci cine a urmarit ce au spus acei soferi acolo. Au spus foarte multe adevaruri si dupa cum cred eu maine ne asteapta o zi grea.

Ca sa se faca ceva in RATB-ul asta pe baza de conducere trebuie o greva generala adevarata.
memorat
01 Aprilie 2010, 05:08:46
Răspuns #6

V3nt0R

  • Vizitator
UPDATE Şoferii RATB refuză să iasă astăzi cu autobuzele, troleibuzele şi tramvaiele pe trasee

Aproximativ 500 de şoferi RATB au declanşat un protest spontan în faţa autobazei Titan din Capitală, în această noapte. Nemulţumiţi de reducerea salariilor şi de nesemnarea contractului colectiv de muncă pe anul acesta, şoferii ameninţă că de joi dimineaţă nu vor mai ieşi pe treseu, dacă nu primesc garanţii că vor lua aceiaşi bani.

UPDATE 04:26 Directorul RATB a plecat de la autobaza din Titan, ultimele sale cuvinte fiind că reprezentanţii protestatarilor au spus că vor ieşi pe traseu. Cu toate acestea, deşi în urmă cu câteva minute autobuzele, troleibuzele şi tramvaiele trebuiau să plece din depou, acest lucru nu s-a întâmplat.

UPDATE 04:17 Primele discuţii dintre Gheorghe Aron şi reprezentanţii protestatorilor nu au dus la niciun rezultat, atmosfera fiind din ce în ce mai încinsă în autobaza din Titan. Şoferii spun că singura soluţie este să vină primarul Oprescu.

UPDATE 03:58 La ieşirea din discuţii, directorul general RATB nu a reuşit să poarte o discuţie cu cei peste 500 de şoferi adunaţi în autobaza Titan, aceştia manifestându-şi în continuare refuzul de a ieşi pe traseu

UPDATE 03:55 După mai bine de o oră de discuţii între directorul RATB şi reprezentanţii protestatarilor, a fost întocmită o listă cu problemele pe care le au şoferii RATB, probleme ce vor fi discutate în cadrul şedinţei de la ora 10.

UPDATE 02:57 Aron a explicat că bugetul are două surse: diferenÅ£a de tarif ÅŸi veniturile proprii (încasarea taxei de călătorie, proiectare, închirieri de spaÅ£ii).  La ÅžedinÅ£a Consiliului General s-a aprobat să se mărească preÅ£ul biletelor de la 1,3 la 1,5 lei ÅŸi abonamentul de la 50  de lei la 60 de lei. Majorărle vor intra în funcÅ£iune probabil de la 1 mai.

UPDATE 02:50 Câţiva reprezentanţi ai şoferilor au intrat la discuţii cu directorul RATB. Ei susţin că sâmbăta şi duminica nu ar mai trebui redus numărul de autobuze, pentru că se ajunge la conflicte cu călătorii. "Nu putem să le explicăm tuturor că nu sunt suficiente maşini", a explicat unul dintre şoferi.

În discuţie s-a pus şi problema primelor de Paşti, neacordarea lor fiind pusă de către Aron pe seama lipsei de bani la buget.

UPDATE 02:27 Directorul RATB, Gheorghe Aron  ÅŸi-a respectat promisiunea ÅŸi a venit în rândul protestatarilor cărora le-a solicitat să stabilească câţiva oameni cu care să intre la discuÅ£ii. "Am venit aici din respect pentru angajaÅ£ii RATB."

UPDATE 2:26 Gheorghe Aron a sosit în mijlocul protestatarilor şi i-a invitat pe aceştia la discuţii.

UPDATE 02:21 Viceprimarul Victor Iovici a declarat că mâine dimineaţă la ora 10 va exista o întâlnire cu 2-3 reprezentanţi ai angajaţilor şi cu conducerea Regia Autonomă de Transport Bucureşti, iar RATB-urile vor circula astăzi.

Întrebat ce se va întâmpla la 4:10, atunci când autobuzele ar trebui să iasă pe traseu, viceprimarul a ţinut să precizeze că sunt în total 4.000 de şoferi, nu doar cei 500 care se află în stradă la această oră.

Potrivit unui protestatar, numărul şoferilor de la autobaza din Titan se ridică la 2.000, nu 500.

ÃŽn urmă  cu aproximativ o oră a intrat în vigoare un act adiÅ£ional la contractul colectiv de muncă, iar ÅŸoferii nu ÅŸtiu în ce constă acest nou protocol. Le este teamă că se vor trezi cu salariile micÅŸorate, cu sporurile luate ÅŸi  fără bonurile de masă.

UPDATE 1:30 Şoferii sunt supăraţi atât pe conducere, cât şi pe sindicate.

"Îmi pare extraordinar de rău că pe dvs sindicatele nu vă mai reprezintă. Cum să vorbesc eu cu toţi şoferii?", a declarat Gheorghe Aron.

UPDATE 1:20 Viceprimarul Capitalei şi directorul RATB au intrat în direct la Antena 3 cu angajaţii

Potrivit mărturiilor de la faţa locului, sindicatele nu au nicio implicare în acest protest. Şoferii au recunoscut că s-au adunat la autobază pentru un manifest spontan.

Victor Iovici, viceprimarul Capitalei, spune că "este un an de criză, şoferii trebuie să înţeleagă acest lucru", în plus, el susţine că protestatarii nu au înştiinţat autorităţile de manifestul spontan şi nici nu au întocmit o listă cu problemele pe care le acuză.

Iovici a declarat că în această dimineaţă la ora 10 este programată o întâlnire între conducerea Regiei şi sindicate, iar cu acest prilej i-a invitat pe protestatari să participe la şedinţă.

"Nu pot afirma cu certitudine că va exista o rectificare bugetară", susţine viceprimarul Capitalei.

Gheorghe Aron, director general RATB: "Problemele cu care ne confruntăm trebuie rezolvate pe parcursul acestui an".

Peste 500 de şoferi de autobuz protestează în acest moment la autobaza Titan din Capitală şi ameninţă că nu vor ieşi azi pe traseu.

Oamenii protestează de ieri de la ora patru. Oamenii sunt nemulţumiţi de salarii şi se plâng că nu s-a semnat contractul colectiv de muncă pe anul acesta.

Conducerea RATB consideră nejustificat protestul şoferilor, potrivit Antena 3.

Şoferii sunt supăraţi pe conducere pentru că niciun reprezentant al Regiei nu a venit la autobază ca să discute cu ei.

Deşi angajaţii RATB îl aşteaptă pe directorul RATB, Gheorghe Aron, la autobaza din Titan şi-a făcut apariţia primarul Sectorului 5 al Capitalei, Marian Vanghelie. "Eu nu am venit să vorbesc împotriva lui Oprescu. Vă voi sprijini la rectificarea bugetară, să găsim soluţiile şi trebuie să vedem unde sunt cheltuieli majore care nu au niciun rost", le-a spus Vanghelie şoferilor.

 La propunerea lui Vanghelie de a amâna discuÅ£iile în cursul zilei de joi, mulÅ£imea a început să huiduie. Ba chiar l-au luat la rost pe Vanghelie, pe care l-au întrebat ce caută acolo.
memorat
01 Aprilie 2010, 05:32:16
Răspuns #7

V3nt0R

  • Vizitator
UPDATE 04:49 Celor 500 de ÅŸoferi de autobuz care protestează faţă de micÅŸorarea salariilor li s-au alăturat ÅŸi conducătorii auto de la schimbul 1  ÅŸi niciun autobuz nu va pleca din autobaza Titan, cel puÅ£in până la ora 10. Atunci este programată o ÅŸedinţă cu conducerea Regiei Autonome de Transport BucureÅŸti.
UPDATE 05:11 Conform imaginilor surprinse de camerele web din Capitală, există şi autobuze care circulă.
memorat
01 Aprilie 2010, 05:36:05
Răspuns #8

V3nt0R

  • Vizitator
Observ ca pe anumite linii se circula fortat obligati de directori anumitor gaeaje sa iasa la traseu.
Rusine sa le fie celor care au fost lasii si au iesit la traseu :-[ :-[ :-[ .
De remarcat ca linia 41 nu circula deci Depoul Bucuresti Noi si Depoul Alexandria sau alaturat protestarilor de la Autobaza Titan.
1) Turda - 1 Mai.
2) Gara de Nord.
3) Turda - 1 Mai.
4) Antena1 - DN1.
5) Antena1 - DN1.
memorat
01 Aprilie 2010, 08:52:00
Răspuns #9

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Observ ca pe anumite linii se circula fortat obligati de directori anumitor gaeaje sa iasa la traseu.
Rusine sa le fie celor care au fost lasii si au iesit la traseu :-[ :-[ :-[ .
De remarcat ca linia 41 nu circula deci Depoul Bucuresti Noi si Depoul Alexandria sau alaturat protestarilor de la Autobaza Titan.
1) Turda - 1 Mai.
2) Gara de Nord.
3) Turda - 1 Mai.
4) Antena1 - DN1.
5) Antena1 - DN1.

Au fost cateva vehicule RATB care au iesit in strada, dar majoritatea acestora au fost retrase din circulatie.

Totusi, pe de o parte sunt de acord cu greva sindicalistilor pentru ca se micsoreaza in continuu salariile angajatilor. Pe deoparte in Bucuresti s-a instaurat haosul, bucurestenii plecand la servici cu automobilele personale!
La Autob. Titan de ieri s-au strans soferii din diverse garaje si protesteaza. Cert este faptul ca, tot ieri, 31 Martie 2010 unele garaje RATB nu au scos parcul complet de vehicule (liniile 607, 336, 330, 300 si lista va continua).


Citat din: Observator Antena 1
Haos la autobaza! RATB in greva!
Angajatii RATB declanseaza haosul in Capitala. Sute de autobuze stau in autobaza Titan in loc sa fie in statii, unde ii asteapta oamenii. Soferii protesteaza inca de azi-noapte. Vor prime si nu vor micsorari de salari
Vizionati reportajul: http://observator.antena1.ro/eveniment/Haos-la-autobaza-RATB-in-greva_7763.html



Admin: Va rog ca toate discutiile privin aceasta tema sa se desfasoare fara contradictorii, jigniri intr-un limbaj corect gramatical. Orice ce abatere de la regula va fi sanctionata.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
01 Aprilie 2010, 09:20:33
Răspuns #10

CRAZY BOY

  • Vizitator
Baieti (Oprescu, Aron) va astept demisia.
Intretimp: OHHHH DAAAAAA, IEEEEEEEEE.
memorat
01 Aprilie 2010, 09:30:26
Răspuns #11

SprinterXP

  • Vizitator
Soferii RATB, in greva generala!

Sute de autobuze stau pe loc la aceasta ora, in loc sa fie in statii, unde le asteapta oamenii. Soferii protesteaza inca de azinoapte. Vor prime si nu mai vor micsorari de salarii.
http://observator.antena1.ro/eveniment/Soferii-RATB-in-greva-generala_7775.html
memorat
01 Aprilie 2010, 09:46:03
Răspuns #12

V3nt0R

  • Vizitator
Ma rog Bunului Dumnezeu ca acest protest sa fie continuat pana la ora unsprezece si treizeci de minute, adica atunci cand mi se termina prima ora de la liceu. Daca azi nu ma duc la scoala, imi voi lua bilet la RATB toata viata, chiar si atunci cand nu voi avea nevoie, daca nu am ce face cu cincisprezece mii de lei, imi iau bilet. BRAVO RATB .Ati enervat mii de adulti, ati bucurat mii de adolescenti  :D .
memorat
01 Aprilie 2010, 10:26:00
Răspuns #13

Elful

  • Vizitator
Foarte bine le face, mai ales dupa ce nea' primaru' a redus numarul masinilor de pe trasee, ar fi vrut sa le scoata si bonurile de masa etc. Dar e o actiune negandita pentru ca solutia era sa fie o greava spontana, nenanuntata a RATB+CFR+Metrorex. Metrorex si-a rezolvat problemele, CFR asteapata si ea la rand cu problemele salariale si reducerea personalului, iar RATB deja actioneaza.
memorat
01 Aprilie 2010, 13:31:28
Răspuns #14

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Cert este faptul ca si casieritele RATB erau in greva, toate tonetele de bilete fiind inchise!
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
01 Aprilie 2010, 13:51:24
Răspuns #15

SprinterXP

  • Vizitator
Cert este faptul ca si casieritele RATB erau in greva, toate tonetele de bilete fiind inchise!

Azi de dimineata, toneta de la care cumpar eu bilete era deschisa. :o
memorat
01 Aprilie 2010, 14:15:54
Răspuns #16

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Azi de dimineata, toneta de la care cumpar eu bilete era deschisa. :o
Ce vindea?

I N F O R M A T I   N O I!
In urma cu cateva minute, sindicalisti RATB alaturi de Primarul S. Oprescu si conducerea RATB au iesit de la negocieri.
Oprescu ia asigurat pe angajatii regiei ca nu se vor face disponibilizari, dar salariul lucratorilor nu va putea fi marit din pricina crizei financiare ce a pus stapanire pe Romania.
Presedintii sindicatelor se vor deplasa catre Autob. Titan unde vor anunta toti soferii despre noile informatii primie in urma sedintei ce a avut loc la sediul RATB.


Off-topic: am plecat la o sedinta de fotografii pe la Metrou si CFR. :D :D :) :P
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
01 Aprilie 2010, 15:00:10
Răspuns #17

V3nt0R

  • Vizitator
Şoferii RATB au declanşat un protest spontan în faţa autobazei Titan din Capitală, încă de ieri după amiază de la orele 16. Nemulţumiţi de reducerea salariilor şi de nesemnarea contractului colectiv de muncă pe anul acesta, şoferii refuză să iasă cu autobuzele pe traseu.

UPDATE 14.00 Primarul general al Capitalei a garantat că nimeni nu va fi disponibilizat de la RATB ÅŸi a promis că va încerca să găsească resurse pentru suplimentarea bugetului RATB. El a transmis că îi roagă pe ÅŸoferi "respectos să se întoarcă la locul de muncă", altfel se va vedea nevoit să găsească soluÅ£ii pentru ca bucureÅŸtenii să nu mai  ramână abandonaÅ£i "pe marginea drumului" ÅŸi va intoduce maxi taxi.

"Le recomand şoferilor să treacă pe maşini şi să aibă grijă că sunt obosiţi", a transmis Sorin Oprescu.

"Nu se diminuează niciun salariu la RATB în acest an", a spus Sorin Oprescu.

"Vor fi ÅŸi sancÅ£iuni", dacă nu se rezolvă  situaÅ£ia, "eu nu pot să-mi Å£in bucureÅŸtenii pe trotoar", a spus edilul Capitalei. El a precizat că protestatarii nu vor fi plătiÅ£i pentru această zi.

"Gratuităţile din ultimii 20 de ani se răzbzună", a explicat Oprescu, referindu-se la subvenţiile pe care statul le-a acordat de-a lungul timpului, subvenţii care nu mai pot fi acordate. "Eu n-am minţit şi n-o să mint niciodată pe nimeni", a subliniat primarul general.

UPDATE 10.30:  AngajaÅ£ii RATB au început să împartă manifeste în care este menÅ£ionat faptul că drepturile le sunt încălcate.

Lista de revendicări:

- Să se respecte vârsta de pensionare.

- Condiţii de muncă mai bune.

- Prinele de Paşte şi de Crăciun să fie de 25% din salariul viitor negociat.

- Primă de vacanţă de 80% din salariul viitor negociat.

- Negocierea salariilor în funcţie de inflaţie.

- Plata zilelor de sâmbătă şi duminică dublu şi a sărbătorilor legale triplu.

- Creşterea numărului de autobuze pentru traseele preorăşeneşti.

- Mărirea numărului de autovehicule în zilele de weekend şi de sărbătoare.

- Timpul aferent refacerii la capetele de linie să fie respectat.

Angajaţii susţin că liderii sindicali sunt corupţi şi ar trebui schimbaţi!

UPDATE 10.20: Aglomeraţie la metrou şi în trafic.

Bucureştenii se bat pe taxiuri, la propriu. Conform firmelor de taximetre din Capitală, numărul clienţilor a crescut cu aproximativ 30% până la această oră.

UPDATE 10.00 Gheorghe Aron, directorul RATB: „Şoferii ar trebui să iasă în trafic să servească publicul călător. Am preluat o listă de revendicări azi-noapte. În momentul de faţă nu putem oferi o rezolvare imediată. Probabil în vară o să mai creştem veniturile“.

Update 09.25 Sindicaliştii scandează: „Să vină Oprescu!“

Update 9.20 Sute de angajaţi se află şi la aceastã oră în curtea Autobazei RATB Titan. Ei sunt păziţi de câteva zeci de jandarmi şi de poliţişti. Angajaţii sunt supăraţi pe liderii de sindicat pentru că nu le reprezintă drepturile.

Aceştia susţin că le-a expirat contractul colectiv de muncă anul trecut în vară şi de atunci nu au mai semnat niciun document şi se simt ca şi cum ar lucra în ilegalitate.

De asemenea, printre nemulţumirile lor se numără şi faptul că a fost redus numărul de maşini pe trasee. Acest lucru le va afecta veniturile suplimentare. Ei susţin că este posibil să creascã numărul agresiunilor la adresa şoferilor RATB din partea călătorilor nemulţumiţi că întârzie autobuzele.

Angajaţii Regiei sunt supăraţi şi pe Oprescu pentru că îi desconsideră şi nu le respectă drepturile.

UPDATE 09.09 Oprescu: Le garantează Oprescu că nu le scad veniturile

Primarul general al Capitalei se îndoieşte că protestul şoferilor RATB este unul spontan. "Nu merită să-i facă asta cetăţeanului bucureştean fără să anunţe. Dacă ştiam din vreme ne luam şi noi măsuri să-i transportăm pe oameni la serviciu", a declarat Oprescu. Potrivit acestuia, contractul colectiv de muncă este semnat şi expiră în noiembrie 2010.

Să poftească la negocieri la ora 10, după ce îşi desemnează zece reprezentanţi, lideri de sindicat. (...) Îi poftesc să vină încoa. Aşa fac bărbaţii", a declarat Oprescu.

"Le garantează Oprescu că nu le scad veniturile" , a fost mesajul pe care l-a lansat Oprescu.

"Nu avem ce să negociem din moment ce toate lucrurile au fost respectate. Să ne înţelegem foarte clar că lucrurile astea se asigură (solicitările protestatarilor, n.r), în măsura în care pot să se asigure, dar nimeni nu le scade veniturile", a adăugat edilul Capitalei.

Potrivit primarului general al Capitalei, tăierea sporurilor a avut loc încă din martie 2009. Acesta a precizat că e ciudat că şi.-au adus aminte de acest lucru la un an de zile după.

De asemenea, Oprescu a precizat că datele financiare prezentate de conducerea Regiei, salariul mediu net al unui şofer de autobuz ajunge la 2.400 de lei, plus circa 1,5 milioane de lei în bonuri de masă.

UPDATE 06:55 Tramvaiele care circulă în Capitală sunt 21, 5, 14, 36, 55, 19, 28, 8, 25, 47, 20, 16, 36, şi 44.

UPDATE 6.38 Primarul general al Capitalei, Sorin Oprescu, a anunţat că va ajunge în curând în mijlocul protestatorilor.

UPDATE 06:02 Cea mai afectată zonă este cea din nordul Capitalei. Este vorba de şoferii liniilor 300, 330, 335 şi 104 care nu vor pleca din autobaza Titan, potrivit Antena 3. Într-o intervenţie telefonică în cursul nopţii la Antena 3, viceprimarul Victor Iovici a dat asigurări că bucureştenii nu vor avea de suferit pentru că se vor face suplimentări. Cu toate acestea, în unele staţii aşteaptă în zadar şi câte 30-40 de persoane venirea unui mijloc de transport.

UPDATE 05:40 Numărul şoferilor RATB care protestează a crescut la aproximativ 1.000, angajaţi de la toate autobazele din Bucureşti strângându-se în faţa autobazei din Titan. Peste 500 dintre aceştia se află acolo încă de ieri de la ora 16.
memorat
01 Aprilie 2010, 15:18:51
Răspuns #18

V3nt0R

  • Vizitator
Urmatoarele masini au circulat in lnia 123 intre orele 4:10 - 5:30:

 - 4351; 4167; 6224; 6219; 4350; 4360; 6264; 6265; 4401; 6268; 6220.

Urmatoarele masini au circulat in lnia 131 intre orele 4:10 - 6:00:

- 4797; 4124; 4113; 6223; 4608; 4600; 4916; 4129; 4915.

Urmatoarele masini au circulat in lnia 148 intre orele 4:10 - 6:00:

- 4914.

Urmatoarele masini au circulat in lnia 182 intre orele 4:10 - 5:30:

- 4177; 6222; 4406; 4795; 4144.

Urmatoarele masini au circulat in lnia 205 intre orele 4:10 - 5:30:

- 4125; 6208; 4289; 4865; 4605.

Urmatoarele masini au circulat in lnia 304 intre orele 4:10 - 5:30:

- 6212; 4339; 4130; 6215; 4128; 6217; 6216.

Urmatoarele masini au circulat in lnia 331 intre orele 4:10 - 5:30:

- 4412; 6221; 4296; 6261; 4132; 4171; 4606.

De specificat numai Autobaza Nordului a scos masini la traseu, restu autobazelor cel mult un acces de 1 km au efectuat.
memorat
01 Aprilie 2010, 18:12:55
Răspuns #19

Adrian Dorofte

  • Vizitator
Gata, protestul s-a terminat si RATB-ul reia lucrul din seara aceasta. :) (desi, multimea a inceput, mai nou, sa strige:Nu iesim!)

LATER EDIT: Iasmin spune ca protestul nu s-a prea incheiat!
memorat