28 Martie 2024, 16:47:29

Autor Subiect: Muzeul R.A.T.B. - noutati, informatii, sugestii, discutii diverse  (Citit de 9702 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

07 Iunie 2015, 07:00:43
Răspuns #20

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Pe 1 Iunie, de Ziua Copilului, părinţii şi bunicii le pot oferi copiilor o bucurie, aducându-i în vizită la Muzeul RATB.
Cei mici vor avea astfel ocazia să cunoască, iar părinţii şi bunicii să-şi amintească lumea veche a tramvaielor cu cai, a primelor bilete, tipărite în 1872, în mai multe limbi, a autobuzelor şi troleibuzelor folosite de-a lungul anilor în Bucureşti.
De asemenea, copiii vor putea vedea o bogată colecţie de machete de vehicule sau vor putea deveni, pentru câteva momente, mici conducători de autobuz, pe simulatorul din dotarea muzeului.
Vă aşteptăm la muzeul nostru, care are sediul în cadrul Complexului Sportiv RATB, de pe Strada Trapezului nr. 4, sector 3 şi care va fi deschis între orele 9:00 – 15:00. Intrarea este liberă
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
07 Iunie 2015, 07:16:32
Răspuns #21

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Pe 1 Iunie, de Ziua Copilului, părinţii şi bunicii le pot oferi copiilor o bucurie, aducându-i în vizită la Muzeul RATB.
Cei mici vor avea astfel ocazia să cunoască, iar părinţii şi bunicii să-şi amintească lumea veche a tramvaielor cu cai, a primelor bilete, tipărite în 1872, în mai multe limbi, a autobuzelor şi troleibuzelor folosite de-a lungul anilor în Bucureşti.
De asemenea, copiii vor putea vedea o bogată colecţie de machete de vehicule sau vor putea deveni, pentru câteva momente, mici conducători de autobuz, pe simulatorul din dotarea muzeului.
Vă aşteptăm la muzeul nostru, care are sediul în cadrul Complexului Sportiv RATB, de pe Strada Trapezului nr. 4, sector 3 şi care va fi deschis între orele 9:00 – 15:00. Intrarea este liberă
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
07 Iunie 2015, 11:03:39
Răspuns #22

OLECO

  • Colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1/43
  • MODERATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 7387
  • Gen: Bărbat
Dupa accea am trecut si cu sotia eu pe acolo, am vb cu Dl. Parfenie, am reparat usa la 112 UD... ne-am simtem bine... dar m-am luat si la hartza cu taticul unui copilas care tragea de toate manetele posibile, vroia sa deschida usile la dulapuri sa se joace cu autobuzele, iar "inteligentu'" de tatic, tacea si isi lasa odorul sa zburde... Probabil ca acel tatic uitase ca se afla intr-un muzeu iar exponatele expuse nu se ating ci doar se privesc. >:(
memorat
Advertisement