28 Martie 2024, 17:08:21

Autor Subiect: Incidente/Accidente Feroviare  (Citit de 42255 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

26 Ianuarie 2010, 03:10:43
Răspuns #60

zofei.2006

  • Vizitator
Incendiere vagon dezafectat in statia CFR Timisoara
25-01-2010
CFR Călători informează că astăzi, 25 ianuarie 2010, în jurul orei 16.00, în staţia CFR Timişoara a avut loc incendirea unui vagon de călători din parcul inactiv de material rulant, de către persoane necunoscute.
 
Vagonul era retras din circulaţie în vederea casării şi se afla pe linia 19 tehnică.
 
La faţa locului s-au deplasat imediat echipe de pompieri pentru singerea incendiului. Cauzele care legate de circumstanţele în care s-a produs incidentul sus menţionat vor fi stabilite de căte comisa de anchetă.
 
Precizăm că în acest incident, nu a fost afectată nicio persoană iar circulaţia trenurilor de călători s- a desfăşurat şi se desfăşoară în condiţii normale.
memorat
26 Ianuarie 2010, 18:47:54
Răspuns #61

zofei.2006

  • Vizitator
Incident tren Suceava Nord - 26 ianuarie 2010
26-01-2010
                                                   
CFR Călători vă informează că astăzi, 26 ianuarie 2010, în jurul orei 05.15, ultimul vagon al trenului Personal 5501 Paşcani – Suceava Nord a sărit de pe şină la manevra de garare în staţia Suceava Nord.
 
Cauzele care au dus la producerea acestui incident vor fi stabilite de către o comisie de anchetă.
 
Precizăm că nu există persoane afectate. Călătorii aflaţi în tren au coborât în staţie, staţia Suceava Nord fiind punctul terminus al trenului.
 
Se acţionează cu echipe de intervenţie pentru repunerea pe linie a vagonului în cel mai scurt timp.
 
Recomandăm pasagerilor ca înainte de efectuarea călătoriei, să solicite informaţii despre circulaţia trenurilor afectate la staţiile CFR din Bucureşti şi din ţară, la tel: 021/9521 în trafic local.

http://www.cfrcalatori.ro/presa/Incident-tren-Suceava-Nord---26-ianuarie-2010-56/s-1/p-3
memorat
26 Ianuarie 2010, 18:49:39
Răspuns #62

zofei.2006

  • Vizitator
Incident tren intre statiile Sansimion HM si Tusnad, 26 ianuarie 2010
26-01-2010
CFR Călători vă informează că în jurul orei 14.15, între staţiile CFR Sânsimion Hm şi Tuşnad Sat (Regionala Braşov), de la trenul Personal 4506 format din 2 rame electrice care circula pe ruta Izvorul Oltului – Braşov, a sărit de pe şină un boghiu de la prima ramă.
 
Precizăm că nu există persoane afectate. Cei aproximativ 100 de călători aflaţi în tren vor fi preluaţi de un tren suplimentar.
 
Trenurile Accelerat 1977 şi 1976 Braşov – Sânsimion –Siculeni şi retur sunt anulate pe relaţia Sânsimion – Siculeni.
 
Recomandăm pasagerilor ca înainte de efectuarea călătoriei, să solicite informaţii despre circulaţia trenurilor la staţiile CFR din Bucureşti şi din ţară, la telefon 021/9521 .

http://www.cfrcalatori.ro/presa/Comunicate-de-presa-56/s-1/p-1
memorat
03 Februarie 2010, 08:58:30
Răspuns #63

mihaiatanasie

  • Mesaje postate: 2605
  • Gen: Bărbat
Nu stiu sa clasez trenurile "Regiotrans", dar vad ca exact acum, cand ne miram noi de performantele lor tehnice, cineva a luat masuri impotriva lor. Un cetatean a agresat cu foc si para un tren la Vaslui. Iata stirea Pro TV:
http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/incident-inexplicabil-a-dat-foc-unui-compartiment-dintr-un-tren.html
memorat
03 Februarie 2010, 10:13:12
Răspuns #64

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Nu stiu sa clasez trenurile "Regiotrans", dar vad ca exact acum, cand ne miram noi de performantele lor tehnice, cineva a luat masuri impotriva lor. Un cetatean a agresat cu foc si para un tren la Vaslui. Iata stirea Pro TV:
http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/incident-inexplicabil-a-dat-foc-unui-compartiment-dintr-un-tren.html

Este tragic, ca intr-o tara Europeana un fost angajat X la copania Y sa vandalizeze parcul circulant al Regiotransului. Presupunerile stiristilor de la Protv nu trebuie luate in seama, lasand in seama Politiei TF care vor investiga incidentul respectiv.
Andrei Vlaicu se pare ca "concurenta" a avut parte de un mic incident.  :D :D O fi mana CFR-ului? ???:)
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
03 Februarie 2010, 17:40:27
Răspuns #65

vlaicuandrei

  • Vizitator
Nu stiu frate, nu am fost eu ala :D 8) dar tot ce pot zice este.....LA MAI MARE FRATILOR!!! :D
memorat
03 Februarie 2010, 22:47:19
Răspuns #66

vlaicuandrei

  • Vizitator
Am aflat despre ce este vorba :D este un om cu MICI dizabilitati mintale care a dat foc si unor vagoane ale CFR-ului in trecut si se pare ca este impartial in toate treburile astea :( ;D
memorat
03 Februarie 2010, 22:47:34
Răspuns #67

Trainspotter Europe

  • Mesaje postate: 1131
Asta este doar inceputul devastarii Regiotrans..urmeaza si partea a doua ..poate si a treia... coming soon :).
memorat
03 Februarie 2010, 22:59:08
Răspuns #68

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Totusi, devastatorii ar trebuii sa se gandeasca ca in lume trebuie sa existe concurenta. Lasa-ti sa traiasca si dansi (RT) ca sa vedem cum mai intra inca un RT in vreo caruta/microbuz. (Noi ce mai scriem aici)
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
03 Februarie 2010, 23:01:30
Răspuns #69

vlaicuandrei

  • Vizitator
Avem frate, avem ce scrie :D eu vreau sa apuc ziua cand nu o mai putea sa franeze si intra in Gara De Nord pe peron :D ca oricum nu ar fi prima oara cand o ia pe aratura asa ceva...dar acum vorbim vorbe cum se spune :( chestia amuzanta e ca eu nu inteleg nici in ruptul capului ce profit scoate aceasta firma... pentru ca dupa grafice merge mai in pierdere ca CFR-ul :o desi ei o dau ca fiind foarte profitabila.....
memorat
03 Februarie 2010, 23:08:11
Răspuns #70

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Doamne fereste sa nu poata OPRII RT in Gara de Nord. Ar fi o catastrofa. Pacat de MC si Springtime.  :D Sau se va opri in casuta de informatii CFR. Ce sabotaj.  >:(
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
04 Februarie 2010, 09:40:00
Răspuns #71

mihaiatanasie

  • Mesaje postate: 2605
  • Gen: Bărbat
N-are frana de motor? Macar sa-l lege cu ata, cum sunt avioanele care apunteaza pe carrier.
memorat
08 Februarie 2010, 02:36:24
Răspuns #72

zofei.2006

  • Vizitator
Incident tren
07-02-2010
 
CFR Călători informează că astăzi, 7 februarie 2010, în jurul orei 06.40, în staţiile CFR Ciocăneşti şi Bâldana, judeţul Dâmboviţa a luat foc ultimul vagon al trenului Personal 9101 care circula în relaţia Bucureşti Nord – Titu – Târgovişte - Pietroşiţa.
 
Doi dintre pasagerii din tren au fost transportaţi la Spitalul din Titu, acuzând simptome ale intoxicaţiei cu monoxid de carbon.
 
Călătorii din vagonul afectat au fost conduşi în celelalte vagoane, trenul continuându-şi călătoria spre destinaţie.
Circulaţia trenurilor de călători se desfăşoară pe un singur fir, fiind posibile unele întârzieri.
 
Echipele de intervenţie lucrează la deblocarea liniei de cale ferată. Cauzele legate de circumstanţele în care s-a produs incendiul urmează a fi stabilite de către comisia de anchetă.

http://www.cfrcalatori.ro/presa/Comunicate-de-presa-56/s-1/p-4
memorat
10 Februarie 2010, 23:06:36
Răspuns #73

CRAZY BOY

  • Vizitator
Nu stiu sa clasez trenurile "Regiotrans", dar vad ca exact acum, cand ne miram noi de performantele lor tehnice, cineva a luat masuri impotriva lor. Un cetatean a agresat cu foc si para un tren la Vaslui. Iata stirea Pro TV:
http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/incident-inexplicabil-a-dat-foc-unui-compartiment-dintr-un-tren.html



ADMIN: MESAJ-ul a fost mutat.


Iata cine a dat foc la tren.

Ipoteză şoc în cazul trenului ars la Vaslui: o rudă a victimelor de la Scânteia a vrut să se răzbune

Marţi, în jurul orei 17.00, călătorii din trenul privat Iaşi-Vaslui spun că au văzut cum un bărbat necunoscut a turnat benzină într-un vagon şi a dat foc în timp ce trenul staţiona în Gara Vaslui. Surse din rândul anchetatorilor spun că iau în calcul inclusiv varianta ca o rudă a unuia din cei 14 morţi în accidentul de la Scânteia ar fi vrut să se răzbune, distrugând trenul.

Incidentul s-a petrecut marţi, în jurul orei 17.00. Din fericire niciunul din pasageri nu a fost afectat de focul care a izbucnit în tren. Pagubele materiale sunt mici, focul a afectat şase scaune şi perdelele dintr-unul dintre vagoane.

Anchetatorii bănuiesc că bărbatul necunoscut a vrut să se răzbune şi să distrugă trenul, care a fost implicat cel mai grav accident feroviar din România din ultima sută de ani: pe 14 august 2009, trenul Iaşi-Braşov a lovit în plin un microbuz cu 16 pasageri în localitatea Scânteia.

Impactul nu a putut fi evitat de mecanicul trenului, iar 13 călători şi şoferul au murit. Accidentul s-a produs fiindcă şoferul microbuzului nu s-a asigurat şi nu a oprit la semnalele acustice de la calea ferată, fiind atent în acel moment la numărarea banilor.

Citeşte cum s-a petrecut catastrofa feroviară de la Scânteia

13 morţi şi 3 răniţi la Scânteia, într-un microbuz pirat lovir de tren

Şeful ARR se spală pe mâini de accidentul de la Scânteia

Numele victimelor din accidentul feroviar de la Scânteia

Oficialii companiei Regiotrans, care deţine trenul afectat de foc au refuzat să facă comentarii. „Nu ştim exact ce s-a întâmplat. Deocamdată trenul este în Gara Vaslui, la fel şi şeful de tren care dă declaraţii, iar noi de aici de la Braşov nu ştim mai multe detalii“, a explicat unul din angajaţii companiei din Braşov.


Trenul privat Iaşi-Braşov a fost incendiat în gara Vaslui în jurul orei 17.00 de un necunoscut. În momentul staţionării în gară Vaslui, în vagon, a urcat un bărbat în jurul vârstei de 35 de ani, care a aruncat cu soluţie inflamabilă şi apoi a aprins chibritul. Imediat vagonul a fost cuprins de flăcări. Angajaţii CFR au sărit pentru a lichida incendiul.

„Îmi cumpăram o cafea când am văzut focul din vagon. M-am speriat aşa de tare încât am scăpat cafeaua din mână. Am înţeles că cineva a intrat şi a sptropit cu benzină şi apoi a dat foc", ne-a declarat Onofrei Cristina, călător.

Cele trei persoane care se aflau în vagon au scăpat nevătămate. „Am fost solicitaţi să intervenim pentru lichidarea unui incendiu la un vagon de tren. Incediul a fost lichidat cu ajutorul celor de la CFR Vaslui", a afirmat Marian Ababei purtător de cuvânt al ISU Vaslui.

Potrivit anchetatorilor, bărbatul are puţină chelie, este şaten şi era îmbrăcat într-o haină de culoare neagră.

http://www.adevarul.ro/locale/iasi/Trenul_Iasi-Brasov_a_fost_incendiat_in_Gara_Vaslui_0_200980424.html
memorat
14 Februarie 2010, 02:16:41
Răspuns #74

zofei.2006

  • Vizitator

Iata cine a dat foc la tren.

Ipoteză şoc în cazul trenului ars la Vaslui: o rudă a victimelor de la Scânteia a vrut să se răzbune

Marţi, în jurul orei 17.00, călătorii din trenul privat Iaşi-Vaslui spun că au văzut cum un bărbat necunoscut a turnat benzină într-un vagon şi a dat foc în timp ce trenul staţiona în Gara Vaslui. Surse din rândul anchetatorilor spun că iau în calcul inclusiv varianta ca o rudă a unuia din cei 14 morţi în accidentul de la Scânteia ar fi vrut să se răzbune, distrugând trenul.

Incidentul s-a petrecut marţi, în jurul orei 17.00. Din fericire niciunul din pasageri nu a fost afectat de focul care a izbucnit în tren. Pagubele materiale sunt mici, focul a afectat şase scaune şi perdelele dintr-unul dintre vagoane.

Anchetatorii bănuiesc că bărbatul necunoscut a vrut să se răzbune şi să distrugă trenul, care a fost implicat cel mai grav accident feroviar din România din ultima sută de ani: pe 14 august 2009, trenul Iaşi-Braşov a lovit în plin un microbuz cu 16 pasageri în localitatea Scânteia.

Impactul nu a putut fi evitat de mecanicul trenului, iar 13 călători şi şoferul au murit. Accidentul s-a produs fiindcă şoferul microbuzului nu s-a asigurat şi nu a oprit la semnalele acustice de la calea ferată, fiind atent în acel moment la numărarea banilor.

Citeşte cum s-a petrecut catastrofa feroviară de la Scânteia

13 morţi şi 3 răniţi la Scânteia, într-un microbuz pirat lovir de tren

Şeful ARR se spală pe mâini de accidentul de la Scânteia

Numele victimelor din accidentul feroviar de la Scânteia

Oficialii companiei Regiotrans, care deţine trenul afectat de foc au refuzat să facă comentarii. „Nu ştim exact ce s-a întâmplat. Deocamdată trenul este în Gara Vaslui, la fel şi şeful de tren care dă declaraţii, iar noi de aici de la Braşov nu ştim mai multe detalii“, a explicat unul din angajaţii companiei din Braşov.


Trenul privat Iaşi-Braşov a fost incendiat în gara Vaslui în jurul orei 17.00 de un necunoscut. În momentul staţionării în gară Vaslui, în vagon, a urcat un bărbat în jurul vârstei de 35 de ani, care a aruncat cu soluţie inflamabilă şi apoi a aprins chibritul. Imediat vagonul a fost cuprins de flăcări. Angajaţii CFR au sărit pentru a lichida incendiul.

„Îmi cumpăram o cafea când am văzut focul din vagon. M-am speriat aşa de tare încât am scăpat cafeaua din mână. Am înţeles că cineva a intrat şi a sptropit cu benzină şi apoi a dat foc", ne-a declarat Onofrei Cristina, călător.

Cele trei persoane care se aflau în vagon au scăpat nevătămate. „Am fost solicitaţi să intervenim pentru lichidarea unui incendiu la un vagon de tren. Incediul a fost lichidat cu ajutorul celor de la CFR Vaslui", a afirmat Marian Ababei purtător de cuvânt al ISU Vaslui.

Potrivit anchetatorilor, bărbatul are puţină chelie, este şaten şi era îmbrăcat într-o haină de culoare neagră.

http://www.adevarul.ro/locale/iasi/Trenul_Iasi-Brasov_a_fost_incendiat_in_Gara_Vaslui_0_200980424.html


                                  A vrut sa se razbune pe controlori si a dat foc unui vagon de tren!


"Am vrut doar sa ma incalzesc", este explicatia uluitoare a unui individ retinut vineri seara, dupa ce a aruncat o sticla incendiara intr-un vagon cu pasageri din gara Vaslui.


Barbatul a pus foc intr-un compartiment, iar la plecare a spart si cateva geamuri. A vrut sa se razbune, sustin politistii.

Barbatul de 30 de ani a fost prins in gara Tecuci. Cei din tren il gasisera fara bilet, iar politistii de la Transporturi, care il cautau dupa un portret-robot, l-au retinut imediat. Luat la intrebari, individul a recunoscut ca el a incendiat acum zece zile un vagon in care erau mai multi calatori. Oamenii insa au reusit atunci sa se salveze si sa le dea anchetatorilor destule detalii, astfel incat sa-l poata prinde.

Politistii spun ca, in urma cu aproape doua saptamani, tanarul fusese prins fara bilet si dat jos din tren, iar atunci ar fi strigat ca se va razbuna crunt.


http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/a-vrut-sa-se-razbune-pe-controlori-si-a-dat-foc-unui-vagon-de-tren.html
memorat
08 Martie 2010, 03:07:38
Răspuns #75

zofei.2006

  • Vizitator
La insistentele userului Iasmin am decis sa postez urmatoru incident feroviar.

Pe data 05.03.2010 la ora 15:30 ajung pe magistrala 700, iar in dreptu bornei 11+400 aflata pe raza Localitati Mogosoaia se aflau doi indivizi care umblau la un segment de cale ferata.
Dupa ce am stat si mam gandit cine ar putea acei indizivi poate angajati CFR Infrastructura sau chiar hoti.
Am decis sa apelez 112 numaru unic in caz de Urgenta in juru 15:52, convorbirea a durat 1:02 minute
In juru orei 15:58 a ajuns la fata locului un echipaj de la Politia Comunitara Mogosoaia, care ia surprins in flagrant pe acei indivizi care sau dovedit ca sunt hoti, iar in juru orei 16:03 a ajuns si un echipaj de la Politia Romana.
Au plecat ambele masini inpreuna cu cei 2 indivizi catre sediul Politiei Comunitare Mogosoaia, pentru declaratii.
Ca de obicei probele au fost lasate nesupravegheate, ca dovada am remarcat prejudiciul adus CFR-ului de catre cei doi hoti.
Iar in juru orei 18:30 in aceasi zona se aflau cei de la Laboratoru Criminalistic pentru aduna dovezile si pentru a face poze la ce sa furat, de specificat ca se aflau si cei de la CFR infrastructura pentru a stabili daca circulatia feroviara a fost pusa in pericol.
Acuma urmeaza sa vedem ce incadrare penala lea facut, eu unu imi doresc sa fie atentat la siguranta nationala :) ca au puso .
Mai jos cateva poze cu prejudiciul adus CFR-ului.
memorat
08 Aprilie 2010, 12:16:44
Răspuns #76

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
CFR Calatori va informeaza:

Incident feroviar in judetul Bistrita Nasaud, 7 aprilie 2010
07-04-2010
CFR Călători informează că astăzi, 7 aprilie 2010, în jurul orei 17.38, la intrare în staÅ£ia MogoÅŸeni Hm (judeÅ£ul BistriÅ£a Năsăud) pe linia 1- abătută, au sărit de pe ÅŸine un boghiu de la vagonul 2 ÅŸi unul de la vagonul 3 din compunerea trenului personal 4485 Ilva Mică – Dej Călători,  care era format din 3 vagoane.
 
Precizăm că nu au fost persoane afectate. Călătorii aflaţi în trenul personal 4485 au fost preluaţi de trenul accelerat 1931 Iaşi – Cluj Napoca, fără plata tarifelor suplimentare, trenul circulând în regim de tren personal între staţiile Mogoşeni – Dej Călători.
 
Se acÅ£ionează cu echipe de intervenÅ£ie feroviare pentru repunerea pe linie a vagoanelor  în cel mai scrut timp.

Cauzele legate de circumstanţele în care s-a produs incidentul sus menţionat vor fi stabilite de către comisa de anchetă care se află la faţa locului.
 
Circulaţia celorlalte trenuri de călători se desfăşoară în condiţii normale.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
15 Aprilie 2010, 02:18:32
Răspuns #77

zofei.2006

  • Vizitator
Nr. 1/2/220/08.04.2010

Compania Naţională de Căi Ferate „CFR” SA vă informează că în această dimineaţă, la ora 3.20, au fost repuse pe şină cele 2 vagoane din compunerea trenului P 4485, care au deraiat ieri la intrare în staţia Mogoşeni. În urma incidentului nu au fost înregistrate victime.

Vă reamintim că ieri după-amiază, în jurul orei 17.30, doua vagoane din compunerea trenului P 4485, care circula pe relatia Salva - Beclean, au deraiat de câte un boghiu, la intrare în staţia CF Mogoşeni. Circulaţia feroviară s-a desfăşurat în condiţii de siguranţă pe liniile II şi III, doar linia I fiind închisă traficului, până la repunerea vagoanelor pe şină.

În ceea ce priveşte călătorii din trenul personal 4485, aceştia au fost preluaţi de trenul Acc 1931 (Iaşi-Cluj) care a circulat în regim de tren personal între staţiile Mogoşeni şi Dej Călători astfel încât pasagerii să ajungă la destinaţie, după care trenul Acc 1931 şi-a continuat călătoria în condiţii normale de trafic, până la Cluj.

În urma acestui incident, 2 trenuri de călători au înregistrat în total întârzieri de 56 de minute.
Cauzele legate de circumstanţele în care s-a produs incidentul sus-menţionat vor fi stabilite de comisia de anchetă.
memorat
15 Aprilie 2010, 02:36:00
Răspuns #78

zofei.2006

  • Vizitator
Accident rutier la o trecere la nivel cu calea ferata intre Sarulesti si Lehliu
14-04-2010
CFR Călători informează că astăzi, 14 aprilie 2010, în jurul orei 8.45, între staţiile Săruleşti – Lehliu, la o trecere la nivel cu calea ferată prevăzută cu o barieră semiautomată SAT în stare de funcţionare, o basculanta nu a oprit la semnalizare si a fost lovita de trenul Rapid 689 Bucureşti Nord – Constanţa .
 
ÃŽn urma impactului, ÅŸoferul basculantei a decedat.
 
Trenul a ajuns în staţia Lehiu cu o întârziere de 34 de minute, iar circulaţia celorlalte trenuri se desfăşoară în condiţii normale.
memorat
19 Aprilie 2010, 22:27:51
Răspuns #79

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Accident rutier la o trecere la nivel cu calea ferata intre Sarulesti si Lehliu
14-04-2010
CFR Călători informează că astăzi, 14 aprilie 2010, în jurul orei 8.45, între staţiile Săruleşti – Lehliu, la o trecere la nivel cu calea ferată prevăzută cu o barieră semiautomată SAT în stare de funcţionare, o basculanta nu a oprit la semnalizare si a fost lovita de trenul Rapid 689 Bucureşti Nord – Constanţa .
 
ÃŽn urma impactului, ÅŸoferul basculantei a decedat.
 
Trenul a ajuns în staţia Lehiu cu o întârziere de 34 de minute, iar circulaţia celorlalte trenuri se desfăşoară în condiţii normale.

Priviti urmarile accidentului de saptamana trecuta. Locomotiva CFR-ului Calatori a lovit frontal  cabina autocamionului plin cu nisip. Daca intra in remorca urmarile accidentului erau devastatoare.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat