29 Martie 2024, 00:04:38

Autor Subiect: Repaint vagoane tramvai  (Citit de 2998 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

15 Octombrie 2009, 08:39:46

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Repaint vagonul tramvai G15

Sunt in tratative pentru repaint cu autorii. Iata cam cum stau cu lucrarile:

Pentru N8C inca nu am primit raspuns de la autor, dar deja am facut pentru mine 5 tramvaie personalizate dupa RATConstanta unde am lucrat 5 ani pana in 1988. Ideea este de face un numar de vagoane personalizate, inmatriculate individual, pentru ca traficul ce il voi crea pe ruta de tramvaie sa fie cat mai autentic. In acest scop vreau sa reproduc vagonul romanesc V3A,  de care ma leaga nostalgic multe amintiri. Am reparat, am condus, am testat primele 24 de vagoane din Constanta. Pe vremea aceea nu era depou si lucram la cap de linie sat vacanta unde am si participat la montarea primelor 24 de vagoane.

In acest moment am realizat deja un prototip repaint dupa modelul G15, pentru care astept aprobarea autorului. Am modelat interiorul si exteriorul in culorile in care erau facute primele tramvaie aduse in Constanta. Visul meu este sa fac o ruta de tramvai dupa traseele din Constanta anilor 1985, cand era atat de frumos acolo. Initial vor fi 4 trasee, pe care voi face trafic cat mai real cu vagoane personalizate.

Freedom is not free!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":