29 Martie 2024, 00:37:10

Autor Subiect: Activitati pentru MSTS create de mine  (Citit de 6157 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

23 Septembrie 2009, 17:26:20

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Continui seria de activitati pe aceasta ruta, activitati bazate pe testarea locomotivei Siemens CTV. In aceasta noua activitate, trebuie condus un tren cu 12 vagoane Zeis Azo, din triajul Bucuresti, pana la gara de marfa din Tg. MureÅŸ. Un tren destul de greu si care nu este usor de tinut in frau pe pantele de la Predeal, Busteni. Mai facem astazi teste si probabil ca maine cel tarziu, activitatea va fi disponibila pe site.

Pe drum ne intalnim cu trenurile pe care le-ati cunoscut deja in prima activitate din aceasta ruta, inclusiv cu prima Siemens care fuge spre Bucuresti cu vagoanele Habis dupa ea si cu care ne salutam politicos.
Freedom is not free!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

23 Septembrie 2009, 17:33:28
Răspuns #1

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Trei activitati pentru ruta Timisoara

Prins de vraja simulatorului am inceput sa creez ceva activitati. Pentru inceput am folosit ruta TIMISOARA, pentru care am creat trei activitati care folosesc aceleasi patchuri. In fapt, jucatorul poate alege sa conduca unul din cele trei trenuri principale din activitatea unei zile pe tronsonul Cluj-Oradea.

Accelerat Cluj-Oradea
Naveta Huedin-Oradea Est
Personalul Oradea-Cluj

Astept recomandarile si sugestiile voastre, criticile si indrumarile voastre!Inainte de orice, va reamintesc ca acestea sunt primele mele tentative duse la final.
Freedom is not free!
memorat
23 Septembrie 2009, 17:34:04
Răspuns #2

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Activitate pentru testare Siemens CTV

Noua locomotiva Siemens CTV, a intrat in probe pe ruta Romania 1. Aceasta prima cursa se desfasoara pe traseul Sighisoara Marfa, Brasov, Bucuresti-Triaj. Garnitura este compusa din 10 vagoane Habis goale cu care trebuie sa treci muntii in conditiile respectarii stricte a orarului. In conditii de trafic de la miezul zilei, monstrul trebuie tinut bine in frau pe pantele vertiginoase. La primul test cu 14 vagoane goale, in conditii de restrictionare, noul Siemens nu a putut urca fara impingator asa ca cei din conducerea companiei au decis efectuarea unui alt test cu mai putine vagoane.

Am reusit si eu sa fac aceasta activitate pana la capat si am descoperit ca nu am pus bine sfarsitul activitatii. Am reparat si am repus activitatea pe site
Freedom is not free!
memorat
24 Septembrie 2009, 18:40:35
Răspuns #3

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Freedom is not free!
memorat
01 Octombrie 2009, 09:57:18
Răspuns #4

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Activitati pentru ruta Romania 1

Continui sirul de activitati create de mine cu un nou set pentru ruta Romania 1 cu  doua activitati.Cea pe care o propun azi, se impleteste cu cele doua pentru testarea locomotivelor Siemens CTV.  Trenul pleaca din Sibiu la miezul zilei. Db182La Brasov trebuie sa faci manevre de decuplare si de trecere in capatul opus al trenului pentru a schimba sensul de mers. Traficul este intens dar trenul tau are prioritate. Incearca sa ajungi la timp in fiecare statie. Vei intalni numeroase trenuri printre care si un Taurus aflat in testare pe ruta Bucuresti-Brasov. Locomotiva Taurus poate fi luata de pe situl The-train.de
Freedom is not free!
memorat
01 Octombrie 2009, 10:03:20
Răspuns #5

ADMINISTRATOR FORUM

  • Ro-Trans - Cea mai mare comunitate on-line a iubitorilor transportului in comun
  • ADMINISTRATORI FORUM RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 279
  • ADMINISTRATOR FORUM
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
ADMIN: Va rog frumos sa atasati imaginile direct pe FORUM impreuna cu mesajul dvs. Nu se mai accepta linkurile catre un site extern in care dvs sau altcineva si-a creat o ruta sau altceva.

Au fost cazuri in care siteul sau fotografiile au disparut (gen Photobuchet) si de aceea nu mai dorim sa avem goluri in mesaje.


Cu respect Administratia.
memorat
02 Octombrie 2009, 12:31:25
Răspuns #6

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Acceleratul Bucuresti-Brasov-Sighisoara

Daca nu mai pot lucra la diorama din motive de sanatate si financiare, continui sa imi manifest spiritul creator lucrand noi activitati pentru rutele MSTS realizare de colegii romani. Va prezint un Taurus in testare pe ruta Romania 1. Noua locomotiva Taurus trebuie tinuta bine in frau pe pantele montane. Trafic destul de aglomerat intr-o zi de duminica insorita. Db182Pe drum intalnesti si un tren bulgaresc tractat de un LDE 060 BDZ. Vei conduce cu placere o locomotiva frumoasa, puternica, cu o cabina prietenoasa, cu un bord excelent realizat de colegii germani de pe situl The-train.de.

In aceasta activitate am compilat concisturi de pe toate siturile romanesti de MSTS, precum si de pe situl german mentionat mai sus. Vagoane frumoase realizate de creatori romani si bulgari, tractate de o locomotiva realizata de pasionatii de MSTS din Germania, intr-o incercare timida de a realiza o uniune intre fanii MSTS. La urma urmei, dincolo de rivalitati frivole, conteaza numai frumusetea simulatorului si placerea conducerii uni tren din fata monitorului. La mine aceasta placere se dubleaza prin utilizarea pupitrului de comanda pe care l-am perfectionat adaugand toate butoanele necesare manevrarii complete a unei locomotive in paralel cu tastaura, care este permanent cuplata pe port USB in timp de pupitrul este conectat pe PS2.

Daca respecti orarul vei avea parte de numeroase surprize. Intersectari cu trenuri interesante…

http://trenulete.info/cu-taurus-prin-romania-activitate-ruta-romania-1
Freedom is not free!
memorat
06 Octombrie 2009, 11:23:09
Răspuns #7

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Activităţi tramvaie pe ruta Stadtbahn U79


Pentru iubitorii de tramvaie nu exista inca definitivata o ruta romaneasca, desi se lucreaza la una ce promite sa fie ceva exceptional (dupa ce am vazut varianta demo). Folosind  ruta germana "Stadtbahn U79"  luata de pe situl http://www.thetrain.de am inceput sa creez activitati folosind tramvaie cat mai apropiate ca imagine de cele din România. Actvitatile pe care le lucrez acum, vor impleti placerea de a conduce un tramvai cu bucuria descoperiri frumusetilor unui oras german.

http://trenulete.info/activitati-tramvaie-pe-ruta-stadtbahn-u79/

Freedom is not free!
memorat
09 Octombrie 2009, 14:18:39
Răspuns #8

Prognosis

  • Made by Prognosis
  • Mesaje postate: 359
  • Gen: Bărbat
    • Trenuletele mele
Misiune pe zapada

Pe un frig infernal, pe o ninsoare abundenta, trebuie sa aduci o remorca de nisip si una cu un mini-excavator la depou. Vei conduce un tramvai de manevra, un atelier mobil de interventii, neincalzit si care se taraie cu maxim 40 km/h. Ai vrea sa-ti dai demisia dar pe criza asta mai bine pleci la munca…

Freedom is not free!
memorat
09 Octombrie 2009, 19:13:42
Răspuns #9

Tibi

  • Mesaje postate: 979
  • Gen: Bărbat
  • Dubstep it's a religion!
    • Ro-Trans
ADMIN: Va rog frumos sa atasati imaginile direct pe FORUM impreuna cu mesajul dvs. Nu se mai accepta linkurile catre un site extern in care dvs sau altcineva si-a creat o ruta sau altceva.

Au fost cazuri in care siteul sau fotografiile au disparut (gen Photobuchet) si de aceea nu mai dorim sa avem goluri in mesaje.


Cu respect Administratia.

What most people think about most things is mostly wrong.
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":