28 Martie 2024, 16:58:10

Autor Subiect: Harta Metroului Bucurestean (actualizare 4 Iulie 2009)  (Citit de 4145 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

16 August 2009, 14:40:03

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Harta Metroului Bucurestean (actualizare 4 Iulie 2009)
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

08 Martie 2010, 13:50:21
Răspuns #1

Trainspotter Europe

  • Mesaje postate: 1131
Harta Metroului Bucurestean
memorat
10 Decembrie 2010, 16:36:02
Răspuns #2

ByOnu

  • Vizitator
Saptamana asta s-a inceput lipirea unor harti noi in BM-uri, confirm ca BM #13 si #15 le aveau. Diferenta consta in faptul ca s-a ajustat griul deschis cu unul mult mai inchis spre negru, si tunelul dintre Preciziei si Pacii a fost "cotit". Daca ma intrebati pe mine ::) e doar o alta investitie inutila (nu-i spun "spalare de money" ca se supara Metrorex-ul...). Un singur lucru nu-l pot intelege omeneste. In 2011 oricum TOATE hartile vor fi schimbate, absolut toate, din stiti-voi care motiv, .. deci, de unde graba? Daca timp de 2 ani de zile au fost bune, si inca mai sunt bune, ce i-a apucat acum? Sa se apuce de renovarea statiilor, sa repare usile la BM-uri, sa se modernizeze IVEle, "n" lucruri necesare... :'( Ca tot vb de harti, stiti ca acum doua luni au fost puse prelatele acelea cu hati pe stalpii de sustinere, n-am putut sa nu remarc ca pe portiunea comuna M1/M3, distanta dintre cele doua lunii este de un deget... poate au sapat lunii separate si nu stim noi... :D Eu am vaga senzatie ca astia refac hartile mereu si mereu asa sa piarda timpul, ca-s prea multe versiuni... :-X
memorat
01 Iulie 2011, 18:49:04
Răspuns #3

AlexYo

  • Mesaje postate: 512
Si iata si noua harta valabila de la 1 iulie 2011.
De remarcat M5 si M6 !
Au aparut in BM de pe M2 si M3 si in IVEle de pe M3 si M4.
In BM de pe M1 nu au aparut inca.
n'am semnatura :)
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":