29 Martie 2024, 00:54:44

Autor Subiect: Aspecte neplacute/placute. Carcoteli.... // Asa DA, asa NU  (Citit de 21475 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

03 Ianuarie 2013, 20:44:33
Răspuns #60

Andrei

  • Mesaje postate: 4403
  • Gen: Bărbat
memorat
03 Ianuarie 2013, 20:48:01
Răspuns #61

Adrian RATB

  • Vizitator
memorat
01 August 2013, 07:42:38
Răspuns #62

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Vagonul 26-16 113 modernizat in anul 2009 a avut parte de niste peticiri cu vopsea de culoare NEAGRA.

Pacat de ele ca au ajuns in aceasta stare dupa nici 4 ani de exploatare:
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
20 Septembrie 2013, 15:17:19
Răspuns #63

mariusm2009

  • Mesaje postate: 254
  • Gen: Bărbat
Atentie cand fotografiati de pe pasarela dintre Calea Giulesti (Prunaru) si Calea Grivitei, mai exact la Griro spre zona unde se formeaza trenurile. Am avut intentia sa fotografiez o locomotiva LDH, m-a vazut un angajat al CFR care probabil se ocupa cu schimbarea macazului si a vrut sau chiar a aruncat cu o piatra din terasament spre mine. Nu am apucat sa vad deoarece a fugit repede dupa ce a strigat "Pleaca ba de acolo!". Avand in vedere ca eu am facul Liceul CFR, mama a lucrat in CFR, bunicul meu ar fi fost chiar sef de gara pe undeva pe la Pasarea, cunosc foarte bine ca la calea ferata regulile de siguranta circulatiei si a muncii sunt foarte stricte. Probabil acest individ nu stie de aceste reguli. Incidentul a avut loc in data de 27 august a.c. Mentionez ca pana la acea data nu am mai avut nici un incident cu angajatii CFR. Recunosc ca in ultima vreme numai astfel de mesaje am postat dar observ ca de la o vreme lumea devine din ce in ce mai reticienta si mai agresiva la vederea unei persoane cu aparat foto. :(
memorat
20 Septembrie 2013, 15:29:11
Răspuns #64

mariusm2009

  • Mesaje postate: 254
  • Gen: Bărbat
In date de 8 septembrie 2013, m-am intors de la Brasov cu trenul IR1636. Procurasem bilete cu ceva timp inainte, 2 locuri fata in fata la fereastra fiind impreuna cu sotia mea - locurile 76, 77. Cand am urcat in vagon am constatat ca unul din locuri nici nu era in vagon, locul 77, dar in schimb era 78. Fiind primii in vagon am intrebat conductorul care ne-a raspuns ca s-a schimbat vagonul si ne-a redistibuit pe alte locuri, binenteles... despartiti. Asa au patit si ceilalti calatori. Scandalul mare a inceput de la Busteni cand s-a urcat "grosul" calatorilor spre Bucuresti. Dupa o serie de mutari de pe un loc pe altul ca la scoala, unii calatori au constatat ca se dadusera chiar si 2-3 bilete pe acelasi loc, iar unii care urcasera de la Predeal sau Brasov au fost nevoiti sa se mute cu tot cu bagaje in alt vagon unde... binenteles locurile erau ocupate de alti calatori mutati din alta parte :-[
memorat
21 Septembrie 2013, 20:56:25
Răspuns #65

andrei11

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 718
  • Gen: Bărbat
Recunosc ca nu am mai circulat de foaaaarte mult timp cu trenul, dar biletele nu se elibereaza computerizat pe intreaga retea ? Cel putin pe M 200 / M 300 ?
Dublarea locurilor mi se pare imposibila... 8)
Precizez, nu neg evenimentul, dar calculatorul nu poate elibera de 2 / 3 ori acelasi loc.
Incurcatura cred ca provine ca au schimbat tipul vagonului, si presupun ca vagonul aflat in circulatie efectiva avea mai putine locuri decat cel programat sa circule.
memorat
21 Septembrie 2013, 22:42:06
Răspuns #66

roby123

  • MEMBRU ONORIFIC RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 616
  • Gen: Bărbat
  • Vrem o Å£ară cât mai civilizată!
Recunosc ca nu am mai circulat de foaaaarte mult timp cu trenul, dar biletele nu se elibereaza computerizat pe intreaga retea ? Cel putin pe M 200 / M 300 ?
Dublarea locurilor mi se pare imposibila... 8)
Precizez, nu neg evenimentul, dar calculatorul nu poate elibera de 2 / 3 ori acelasi loc.
Incurcatura cred ca provine ca au schimbat tipul vagonului, si presupun ca vagonul aflat in circulatie efectiva avea mai putine locuri decat cel programat sa circule.

Si eu cred ca tot la fel s-a intamplat.
BUCUR LF=Noua generaţie de tramvaie RATB;
#361=Cel mai modern tramvai al liniei 21.
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":