23 Aprilie 2024, 11:34:32

Autor Subiect: Accidente, Incidente in trafic  (Citit de 101891 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

22 Septembrie 2009, 01:21:09
Răspuns #420

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Trei oameni au murit din cauza unui ÅŸofer care rula cu 145 km/h

Trei oameni au murit duminică dimineaţă într-un grav accident pe DN1, în apropiere de Sibiu. Maşina în care se aflau victimele a fost lovită frontal de un microbuz, care circula cu 145 de kilometri la oră. Şoferul microbuzului a fost şi el rănit grav şi acum se află la spital.

Accidentul s-a produs la primele ore ale dimineţii. Într-o curbă periculoasă, şoferul microbuzului a pierdut controlul şi a intrat pe contrasens. S-a izbit frontal de o maşină de teren, care circula regulamentar. Trei oameni, cu vârste între 24 şi 30 de ani, au murit pe loc.
Şoferul microbuzului a scăpat cu viaţă, însă este rănit grav. Poliţiştii fac acum cercetări, pentru a afla cum s-a produs accidentul, mai ales că pe porţiunea de drum respectivă, există două benzi pe sens. Acul de kilometraj al microbuzului era oprit la 145 de kilometri pe oră.

sursa:Antena 3
Cu respect si admiratie.
memorat
22 Septembrie 2009, 01:24:46
Răspuns #421

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Accident teribil intr-o intersectie din Timisoara unde un individ a spulberat cu masina o studenta care astepta pe trotouar sa traverseze.

A incercat sa fuga apoi de la locul accidetului, lasandu-si victima sa agonizeze pe caldaram, dar a fost prins repede de un echipaj de politie care l-a blocat dupa cateva sute de metri.

Accidentul a avut loc intr-o zona intens circulata din oras. Tanara de 24 de ani astepta sa traverseze cand masina scapata de sub control de sofer a luat-o in plin, dupa ce a intrat pe trotuar. Autoturismul a fost ajuns din urma de politisti, care i-au luat pe sus si pe sofer si pe pasagerul din dreapta. De la el au aflat de ce barbatul de la volan incerca sa fuga: bause ceva inainte de accident.

Soferul a fost pus sa sufle in etilotest imediat dupa accident. 0,84 la mie alcool in aerul expirat a fost rezultatul aparatului. Barbatul este cercetat penal si risca inchisoarea. Tanara pe care a accidentat-o este internata in spital, cu mai multe rani, dar isi va reveni, spun medicii.
sursa www.stirileprotv.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
22 Septembrie 2009, 01:35:30
Răspuns #422

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Accident după accident. Un mort şi patru răniţi
 |  21 septembrie 2009

Un mort, doi răniţi grav şi doi răniţi uşor în nici patru ore. S-a întâmplat în judeţul Hunedoara din cauza vitezei şi neatenţiei la volan.
Tragicul bilanţ a fost deschis de un tânăr de 25 de ani, din Hunedoara, care a forţat la maxim limitele maşinii. Din cauza vitezei, a pierdut controlul volanului şi s-a răsturnat. Şoferul a scăpat doar cu răni uşoare, dar pasagera de 21 de ani, care se afla cu ea în maşină, a ajuns la spital în stare gravă.
Cel mai dramatic accident s-a petrecut după doar cinci minute, pe strada 1 Decembrie 1918 din Petroşani. Un taximetrist, de 37 de ani din Petrila a fost izbit în plin de o maşină scăpată de sub control, fiind proiectat la aproape 20 de metri. Din primele cercetări, şoferul, de 37 de ani din Petroşani, a adormit la volan. Maşina a intrat în trei taximetre parcate, ucigându-l pe taximetris şi rănind uşor o pasageră dintr-un alt taxi.

După câteva ore, un motociclist a ajuns în stare gravă la spital. Deveanul, de 24 de ani, a vrut să depăşească o autoutilitară, dar a intrat în plin într-o maşină condusă de un tânăr de 27 de ani, din Deva.
sursa www.hunedoreanul.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
22 Septembrie 2009, 16:01:00
Răspuns #423

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
13 persoane au ajuns la spital in urma unui accident

Un grav accident de circulatie s-a produs la iesirea din Zalau. Un microbuz a fost lovit de un alt autoturism. 13 persoane au ajuns la spital. "Accidentul a avut loc pe DN1H, la intersectia cu localitatea Firminis, in Salaj. Din primele informatii se pare ca accidentul a avut drept cauza neasigurarea a directiei de mers a conducatorului autoturismului, si, pe de alta parte, neasigurarea in depasire a soferului microbuzului. In microbuz nu erau decat muncitori, nu se aflau copii.", a declarat Adrian Creanga, subinspector centrul Infotrafic.Persoanele ranite care au ajuns la spitalul din Zalau nu sufera leziuni grave si toate se afla in afara oricarui pericol.                                      sursa www.bzi.ro

 
Cu respect si admiratie.
memorat
22 Septembrie 2009, 16:12:44
Răspuns #424

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
 22 Septembrie 2009 |
Accident grav la Valcele
Un barbat de 42 de ani din judetul Alba, care conducea o autoutilitara, nu a acordat prioritate de trecere la intersectia cu DN1E60 unui autoturism care circula pe directia Turda - Cluj-Napoca, intrand in coliziune cu acesta.

Din primele cercetari politistii au stabilit ca urmele de franare ale autoturismului se intind pe aproximativ 60 de metri, cu toate ca pe acel tronson viteza maxima admisa este 40 de kilometri pe ora, din cauza lucrarilor care se efectueaza in zona.

Sursa: Cetateanul Clujean
Cu respect si admiratie.
memorat
22 Septembrie 2009, 16:15:10
Răspuns #425

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
 22 Septembrie 2009
Doi morti pe E-60
Doua persoane si-au pierdut viata ieri dimineata la ora 6.34 in urma unui grav accident rutier.
Pe fondul oboselii la volan, un barbat de 68 de ani din localitatea Ograzile din judetul Buzau, ce conducea un transporter, a intrat pe contrasens si s-a tamponat frontal cu autoturimul condus regulamentar de un barbat de 36 de ani din Targu-Mures.
Sursa: Adevarul
Cu respect si admiratie.
memorat
24 Septembrie 2009, 13:18:46
Răspuns #426

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Un sofer a fost amenintat si lovit cu un pistol, miercuri, de catre un altul, incidentul avand loc, in trafic, in cartierul Giulesti din Capitala, in parcarea unui complex comercial.
Barbatul agresat nu este ranit, insa geamul masinii sale a fost spart.

El a depus o plangere la Sectia 20 de Politie, iar politistii il cauta pe agresor a carui masina a ramas in parcarea compelxului comercial, informeaza Mediafax.
Sursa: Mediafax
Cu respect si admiratie.
memorat
25 Septembrie 2009, 01:57:27
Răspuns #427

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Doi răniţi într-un accident pe drumul spre Şag
Circulaţie îngreunată şi două persoane la spital după un accident rutier. Incidentul s-a petrecut joi seara, la ieşire din Timişoara spre Şag.
Potrivit poliţiştilor aflaţi la locul producerii accidentului, şoferul unei maşini de teren, marca Land-Rover, care ieşea din parcarea de la Metro nu s-a asigurat suficient când a ieşit pe E70, deşi avea indicatorul „cedează trecerea”. De la Timişoara venea un autoturism Dacia, care circula regulamentar, al cărui şofer nu a mai putut evita coliziunea cu maşina de teren, lovind-o în lateral.
ÃŽn urma impactului, doi bărbaÅ£i de aproximativ 50 de ani aflaÅ£i în Dacie au fost răniÅ£i uÅŸor ÅŸi au avut nevoie de îngrijiri medicale. La faÅ£a locului au ajuns ÅŸi două ambulanÅ£e, care au transportat victimele la Spitalul JudeÅ£ean din TimiÅŸoara. AgenÅ£ii de la PoliÅ£ia Rutieră încearcă să  să stabilească cu exactitate condiÅ£iile în care s-a produs incidentul. Din cauza coliziunii dintre cele două maÅŸini, circulaÅ£ia în zonă  s-a desfăşurat cu dificultate timp de o jumătate de oră.                                                   sursa www.tion.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
25 Septembrie 2009, 02:03:35
Răspuns #428

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
O fetita scapa dupa ce masina se urca pe ea
16:08 24.09.2009
Yasmine Frausto, in varsta de sase ani, mergea pe trotuar in momentul in care un sofer a pierdut controlul masinii in care se afla si a intrat cu toata viteza in zidul pe langa care trecea copila.
Aceasta ar fi fost moarta acum daca nu exista un stalp inalt de aproape un metru care a ridicat masina de pe pamant inainte de momentul impactului cu peretele.
Totul s-a intamplat in Sunnyside, Washington, pe cand fetita mergea la cumparaturi cu familia ei. Aceasta mergea in urma parintilor, care nu au observat masina ce se indrepta catre ei.

Intamplarea miraculoasa a ajuns la posturile tv si de radio, toata lumea fiind uimita de norocul lui Jasmine.

"Cand am vazut inregistrarea la televizor am inceput sa plangem", spune tatal copilei. "Multumesc lui Dumezeu ca nu s-a intamplat nimic", a adaugat acesta.

Jasmine, singurul copil al familiei Frausto, este traumatizata in urma accidentului si este foarte tacuta, dupa cum spun parintii ei.

Soferita autoturismului Toyota Carmy din '90 le-a explicat politistilor ca a apasat din greseala acceleratia in loc de frana si nu a mai putut redresa masina. Ea voia doar sa parcheze masina in fata supermarketului.

Politistii au suspendat permisul de conducere al femeii si dreptul de a se urca la volanul unei masini. Tribunalul va hotari ce pedeapsa va primi soferita.

sursa www.apropo.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
25 Septembrie 2009, 12:58:49
Răspuns #429

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Prinsă de două ori într-o zi cu peste 200 km/h pe A2
25 Septembrie 2009, ora 08:45

Incredibil, o şoferiţă vitezomană a fost surprinsă de două ori, în aceeaşi zi, de aparatul radar circulând cu maşina cu o viteză de 200 şi, respectiv, 225 de km/h, pe Autostrada Soarelui (pe sensul de mers Bucureşti - Constanţa). Pentru această "performanţă" conducătoarea auto a fost amendată cu 900 de lei şi i s-a reţinut permisul de conducere în vederea suspendării pentru o perioadă de trei luni.

"A fost amendată de două ori , fiind constatări pe radar în locuri diferite, la ore diferite şi fiecare se sancţionează cu câte o amendă", a declarat şeful Poliţiei Autostrăzi, comisar şef George Grigore, care a mai spus că "au fost constatate şase situaţii când viteza maximă (130 km/h) a fost depăşită cu peste 50 km/h. Celor în cauză li s-a suspendat dreptul de a conduce pentru 90 de zile"

Poliţiştii rutieri au aplicat joi, în numai trei ore, pe Autostrada Soarelui 175 de amenzi şoferilor care au fost surprinşi cu depăşiri ale limitei legale de viteză, care nu purtau centura de siguranţă sau nu foloseau luminile de întâlnire. Şoferii au mai fost sancţionaţi pentru lipsa rovignetei sau pentru că aveau asupra lor documente personale expirate.

Potrivit sursei citate, cele mai multe amenzi (74) au fost aplicate conducătorilor auto care au depăşit viteza legală.

sursa www.stiriazi.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
27 Septembrie 2009, 02:37:45
Răspuns #430

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Un Audi s-a răsturnat între Pişchia şi Giarmata
Trei tineri şi-au văzut moartea cu ochii după ce s-au dat peste cap cu maşina, în drum spre Timişoara. Şoferul şi pasagera din spate au scăpat ca prin minune, dar o tânără aflată în dreapta conducătorului auto a ajuns la spital cu răni grave.
Accidentul s-a petrecut sâmbătă după-amiază, între localităţile Pişchia şi Giarmata. Şoferul unui Audi, care se îndrepta spre Timişoara, însoţit de două prietene, s-a trezit cu un alt autoturism în faţă, angajat într-o depăşire riscantă, într-o zonă cu vizibilitate redusă. A încercat să evite impactul şi a ieşit în décor, răsturnându-se în câmp. “După curbă, m-am trezit cu un Cielo albastru în faţă. Am tras tare de volan să-l evit, am ajuns pe contrasens, maşina a intrat în balans şi n-am mai reuşit să o redresez. Ne-am învârtit, iar maşina s-a dat peste cap. Ne-am oprit în câmp, iar celălalt şofer nici măcar nu a oprit”, a povestit bărbatul care se afla la volanul autoturismului Audi. Varianta sa este confirmată şi de martorii oculari. “Ne-a depăşit o maşină albastră, chiar în curbă. Nu am vazut nici marca, dar nici numărul. Am tras repede pe dreapta, să-i ajutăm pe tinerii din Audi. Au avut mare noroc că aveau centurile de siguranţă”, a explicat unul dintre martori.

Două echipaje ale ambulanţei au sosit imediat în zonă, iar medicii le-au acordat primul ajutor celor trei persoane din maşina răsturnată. Una dintre cele două tinere a fost transportată la spital.

AgenÅ£ii de circulaÅ£ie au efectuat măsurători ÅŸi au audiat mai mulÅ£i martori, pentru a încerca să identifice autoturismul fugarului.                                                            sursa www.tion.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
27 Septembrie 2009, 02:44:07
Răspuns #431

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Accident mortal: un tânăr a murit, altul rănit grav
Un mort şi un rănit grav, acesta este bilanţul unui grav accident petrecut în noaptea de vineri spre sâmbătă către intrarea în localitatea Roşiori.
Şoferul unui BMW, cu volan pe partea dreaptă, în vârstă de 27 de ani a pierdut controlul volanului şi s-a lovit de o salcie de pe marginea drumului pe care a şi rupt-o. Datorită impactului foarte puternic, motorul a rămas acolo şi a luat foc iar maşina s-a mai rostogolit aproximativ 20 de metri şi s-a oprit cu roţile în sus, pe plafon.
,,Din primele cercetări conducătorul autoturismului BMW, care se deplasa pe direcţia Oradea-Satu Mare, a pierdut controlul volanului din cauza vitezei excesive şi a ieşit de pe carosabil, unde s-a lovit de un copac" , ne-a declarat Radu Nadiş, subcomisar Poliţia Rutieră.
În urma accidentului pasagerul de 24 de ani, de pe scaunul din stânga-faţă, a decedat pe loc, iar conducătorul auto a suferit răni grave fiind transportat la spital.
sursa www.bihon.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
27 Septembrie 2009, 02:46:23
Răspuns #432

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Ambulanţă lovită pe strada Cluj, din cauza unui şofer grăbit
Seria accidentelor de pe strada Cluj din Timişoara continuă. Şoferul unui Opel, grăbit să schimbe benzile de circulaţie pentru a vira la stânga, a acroşat un alt autoturism, pe care l-a proiectat într-o maşină a salvării.
Trei autovehicule, între care unul aparţinând Serviciului de Ambulanţă, au fost implicate într-un accident, sâmbătă dimineaţă, pe strada Cluj din Timişoara. Potrivit agenţilor de la Poliţia Rutieră, şoferul unui autoturism Opel, aflat pe banda a doua, a încercat să vireze spre stânga, în acelaşi timp cu un Logan, aflat pe banda a treia, care efectua aceeaşi manevră, către bulevardul Eroilor. Cele două maşini s-au acroşat lateral, Loganul fiind proiectat în ambulanţa care venea din sensul opus, dinspre Spitalul Judeţean. Maşina salvării, care se deplasa la un caz medical, a rămas blocată în trafic, în urma avariilor, iar Loganul a ieşit cel mai şifonat în urma tamponării. „Din fericire, nu au rezultat victime. Ambulanţa se deplasa la un caz, dar nu era o urgenţă. Doar că avariile suferite au scos-o din circuit, ne mai fiind utilizabilă”, spun poliţiştii. Şoferul Opelului cu numere de Caraş-Severin, care a dublat banda, a rămas fără permisul de conducere şi va trebui să plătească pentru pagubele pricinuite.

Accidentul s-a petrecut nu departe de zona unde, zilele trecute, alte trei maÅŸini ÅŸi un troleibuz s-au ciocnit din cauza unui ÅŸofer care a schimbat benzile de circulaÅ£ie fără să se asigure corespunzător.                                    sursa www.tion.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
27 Septembrie 2009, 02:49:44
Răspuns #433

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
A provocat un accident grav pentru ca se masturba la volan :-X
Meseria de sofer pe camion implica singuratate, multe ore petrecute departe de casa intr-o carcasa de masina, iar in aceste conditii psihicul este impins la maxim. Daca, pe langa oboseala si singuratate, se mai adauga bautura sau droguri, atunci rezultatul poate fi tragic.
Un sofer german de camion, care se pliaza descrierii facute mai sus, a cauzat vineri in Suedia un accident soldat cu perturbarea grava a circulatiei pe autostrada dintre Goeteborg si Stockholm, motivul invocat de el fiind acela ca a pierdut controlul in timp ce... se masturba, scrie ziarul german Bild. Barbatul a intrat cu camionul in parapetul de protectie de pe marginea drumului, consecinta fiind distrugerea camionului si perturbarea puternica a traficului pe autostrada, timp de aproape zece ore.

Usor ranit, soferul in varsta de 30 de ani a povestit politistilor ca a intrat in parapetul austostrazii pentru ca se concentra mai mult la masturbare decat la drum. De parca nu se afla si asa intr-o situatie delicata, germanul s-a apucat din nou sa se masturbeze in timpul interogatoriului politienesc care a avut loc dupa aceea.

Pe numele soferului a fost emis mandat de arestare sub acuzatia de neglijenta grosolana in circulatie, conducere sub influenta drogurilor, opunere de rezistenta fata de organele de politie si hartuire sexuala, urmand ca barbatul sa petreaca mai multe luni in inchisoare.
sursa www.bzi.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
27 Septembrie 2009, 02:53:37
Răspuns #434

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Opt răniţi, într-un accident între un microbuz românesc şi un autoturism în Ungaria

BUDAPESTA / 13:38, 26.09.2009

Opt persoane au fost rănite vineri seara, când un microbuz românesc a intrat în coliziune cu un autoturism unguresc în sudul Ungariei, a anunţat poliţia.

Autoturismul se îndrepta către Szeged când, la o curbă, a intrat în coliziune cu microbuzul care venea din sensul opus, a declarat purtătorul de cuvânt al poliţiei, Szabolcs Szenti.

Un cuplu ungar se afla în autoturism şi şapte cetăţeni români călătoreau în microbuz, a precizat Szenti. Deocamdată nu există informaţii despre victime şi gravitatea rănilor suferite.

Drumul a fost închis pentru a permite desfăşurarea anchetei poliţiei, a adăugat Szenti.

Patru români au fost uşor răniţi în urma accidentului

Patru dintre cei şapte cetăţeni români aflaţi în microbuz au fost răniţi uşor şi au fost duşi la spitalul universitar din Szeged, dar au fost externaţi după două ore, a declarat pentru MEDIAFAX, purtătorul de cuvânt al MAE, Alin Şerbănescu.

Potrivit acestuia, microbuzul la bordul căruia se aflau şapte cetăţeni români a fost implicat în accident, vineri seară, în apropiere de Szeged. Microbuzul, care circula regulamentar şi se afla în drum spre România, a intrat în coliziune cu o maşină în care se aflau doi cetăţeni ungari.

Poliţia anchetează circumstanţele producerii accidentului.
 sursa www.mediafax.ro
Cu respect si admiratie.
memorat
28 Septembrie 2009, 12:07:26
Răspuns #435

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!

Accident rutier cu trei morti pe DN1, langa Sibiu
Trei persoane, printre care si un copil de 10 ani, au murit duminica dimineata, in urma unui accident rutier in care au fost implicate patru autovehicule, produs in pe DN 1, la Sacel.
Accidentul s-a produs din cauza unei depasiri neregulamentare efectuate de soferul unui microbuz, care a intrat frontal intr-o masina care venea din sens opus.

 

Sursa: Cotidianul
Cu respect si admiratie.
memorat
28 Septembrie 2009, 12:09:40
Răspuns #436

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Din 28 Septembrie 2009
Doi oameni au murit intr-un accident in apropiere de Vestem
La doar cateva ore de la tragedia de la Sacel, un alt accident grav a avut loc pe Drumul National 1, de data aceasta in apropiere de localitatea Vestem.

Din primele date oferite de Politia Rutiera, alte doua persoane si-au pierdut viata, insa cauzele producerii accidentului nu se cunosc deocamdata, inverstigatiile fiind in derulare.

Sursa: Adevarul
Cu respect si admiratie.
memorat
28 Septembrie 2009, 12:17:42
Răspuns #437

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
 28 Septembrie 2009
Un mort si mai multi raniti intr-un accident de la Lunca Calnicului
O persoana a murit si alte cateva au fost ranite in urma unui accident rutier extrem de grav produs pe DN 11, intre Brasov si Sfantu Gheorghe, azi-noapte. Un microbuz in care se aflau cinci persoane a fost spulberat de un TIR.
Se pare ca accidentul s-a produs din cauza unei depasiri neregulamentare. Politistii au inchis traficul pe DN 11 pana la finalizarea cercetarilor si eliberarea carosabilului de resturile masinilor implicate in accident.
Sursa: Adevarul
Cu respect si admiratie.
memorat
28 Septembrie 2009, 12:19:26
Răspuns #438

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
28 Septembrie 2009
Accident in Centrul Civic
Grav accident de circulatie, sambata noaptea, pe strada Mihail Kogalniceanu, din municipiul Brasov. Doua persoane au fost grav ranite, iar un autoturism avariat dupa ce masina s-a oprit intr-un stalp.

Soferul a pierdut controlul volanului intr-o curba. Potrivit martorilor conducatorul auto mergea cu viteza foarte mare. In prezent starea de sanatate victimelor este stabila.
Sursa: Brasovul Tau
Cu respect si admiratie.
memorat
28 Septembrie 2009, 12:22:56
Răspuns #439

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Accident mortal la Budai

Soseaua Mortii si-a luat din nou tributul. Un barbat de 41 a sfarsit dramatic dupa ce a fost accidentat mortal in timp ce incerca sa traverseze strada. Barbatul din comuna ieseana Ruginoasa a fost zdrobit de o Dacia Logan care circula cu viteza. Petru Halganu se grabea sa ajunga acasa, insa a ajuns sub rotile autoturismului, iar impactul i-a fost fatal. Accidentul a avut loc in urma cu doua zile in jurul orei 21.00, pe Drumul European 583, in satul Budai. Desi nu era amenajata nici o trecere de pietoni, Petru Halganu nu a ezitat nici o clipa sa traverseze strada in fuga si fara sa se asigure. In timp ce traversa, barbatul a fost lovit in plin de o Dacia Logan, care circula dinspre Iasi catre Targu Frumos. La volanul autoturismului se afla Marius Grigoras, 32 ani, din comuna Butea. Soferul a vazut prea tarziu barbatul care i-a taiat calea si nu a mai putut face nimic pentru a evita impactul. Petru Halganu a fost zdrobit sub rotile autoturismului. La fata locului a venit un echipaj de politie, urmat de o ambulanta. In ciuda eforturilor medicilor, viata barbatului nu a mai putut fi salvata. Politistii au deschis o ancheta pentru a stabili cu exactitate conditiile in care s-a produs tragedia. Pentru fapta comisa, soferul de 32 ani s-a ales cu dosar penal pentru ucidere din culpa.                                                                                 sursa www.bzi.ro
Cu respect si admiratie.
memorat