29 Martie 2024, 01:57:39

Autor Subiect: Gropi si denivelari in carosabilul Bucurestean care afecteaza circulatia RATB  (Citit de 15027 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

20 Decembrie 2008, 11:17:40

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Uitati in ce groapa dau autobuzele Mercedes Euro 3 si 4 dupa placarea din statia Maior Bancila, Strada Maior Bancila, sens Sos. Fundeni, linia 282.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
Advertisement
Partenerii Asociatiei Ro-Trans

Parteneri "Asociatia Ro-Trans":

20 Decembrie 2008, 15:10:49
Răspuns #1

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Uitati in ce groapa dau autobuzele Mercedes Euro 3 si 4 dupa placarea din statia Maior Bancila, Strada Maior Bancila, sens Sos. Fundeni, linia 282.

Am trimis o sesizarea RATB-ului impreuna cu aceasta fotografie si acuma astept sa se ia masurile de rigoare.

Macar sa dam si noi o mana de ajutor Transportului in comun din Bucuresti semnaland neregulile, nu ca alti care stau si cersesc troleibuze/autobuze  pe la Regiile de Transport din tara ca sa le primeasca donatie.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
30 Decembrie 2008, 17:26:18
Răspuns #2

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Uitati in ce groapa dau autobuzele Mercedes Euro 3 si 4 dupa placarea din statia Maior Bancila, Strada Maior Bancila, sens Sos. Fundeni, linia 282.

Am trimis o sesizarea RATB-ului impreuna cu aceasta fotografie si acuma astept sa se ia masurile de rigoare.

Macar sa dam si noi o mana de ajutor Transportului in comun din Bucuresti semnaland neregulile, nu ca alti care stau si cersesc troleibuze/autobuze  pe la Regiile de Transport din tara ca sa le primeasca donatie.
Am primit raspuns la reclamatie. Astazi, in jurul orelor 9.01 am primit un telefon de la numarul 021 313 25 02. Nu am auzit telefonul si am incercat sa i-au legatura cu acest numar dar imi raspundea faxul. Dupa citires emailului am verificat numarul si apartine SERVICIUL RELATII PUBLICE a RATB-ului acesta fiind un numar de fax. http://www.ratb.ro/index.php?page=meniu&id_rubrica_meniu=11






de la   Info RATB <info@ratb.ro>
către   "XXXXXXXXXX@XXXXX.com" <XXXXXXXXXX@XXXXX.com>
data   30 decembrie 2008, 10:29
subiect   Raspunsul nostru la sesizarea dvs.
   

   
   

RATB RA

Nr. 18XXXX

 

Buna ziua,

 
 

Referitor la aspectele semnalate in format electronic sub ID 2687, va informam ca prin serviciile de specialitate si prin colaborarile pe care le dezvoltam cu institutiile publice pentru asigurarea serviciilor in vederea deservirii cetatenilor, am intervenit la Administratia Strazilor in vederea remedierii.

Va multumim si va dorim sarbatori fericite !

 

Cu stima ,

Serviciul Relatii Publice







In final sa mai vizionan inca o data acest crater si sa asteptam pana cand administratia o sa il astupe.

 



Ca sa fiu un pic carcotas: ce inseaman "RATB RA" ??? ??? ??? ::).
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
09 Ianuarie 2009, 20:28:14
Răspuns #3

CRAZY BOY

  • Vizitator
Uitati in ce groapa dau autobuzele Mercedes Euro 3 si 4 dupa placarea din statia Maior Bancila, Strada Maior Bancila, sens Sos. Fundeni, linia 282.

Doresc sa va anunt ca acum o jumatate de ora am trecut pe langa acea groapa si  surpriza aceasta nu mai era.
memorat
09 Ianuarie 2009, 20:31:20
Răspuns #4

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Doresc sa va anunt ca acum o jumatate de ora am trecut pe langa acea groapa si  surpriza aceasta nu mai era.

Bravo RATB-ului si Administratia Strazilor pentru munca depusa. SI nu in ultimul rand si mie bravo ca am anuntat acea groapa. ;) :D
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
31 Martie 2009, 15:36:50
Răspuns #5

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
Gropile din asfalt - nesimtirea autoritatilor? ??? ??? ???



Va semnalez inca o zona care arata dupa bombardament. In zona terminalului Fluviului, Autobuzele Mercedes CItaro trebuie sa circule cu garda la sol inaltata. Autobuzele liniei 105, 178, 635 au fost mutate sa circule pe pe strada Barierei, inainte circulau pe strada Afluentului. Pe Afluentului nici nu se mai pune la calcul ca sareai din gaura in groapa si invers. Parca te dadeai in calusei cu Autobuzele Mercedes
O fraza am de spus dar sa speram ca nu se va supara nimeni: Prin aceasta mutare s-a sarit din lac in PUT (o veche espresie romaneasca). ;) ;)

Cateva fotografii cu infrastructura acestei strazi la data de 31 Ianuarie 2009 - Fluviului.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
31 Martie 2009, 15:45:07
Răspuns #6

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
27 Martie 2008 - Fluviului.



Dupa 2 luni s-au adus cateva g?leti cu pietris si nisip si s-au mai plombat gropile pana la prima ploaie.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
31 Martie 2009, 15:53:04
Răspuns #7

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
30 Martie 2009 - Fluviului


In cateva zile voi sesiza RATB de aceste cratere si de asemenea sa speram ca se vor lua masuri.
Aseara, am vrut sa filmez si un autobuz Mercedes care se chinuia sa escaladeze gropile, ridicandu-si garda de sol inainte de aceasta "expeditie".


Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
31 Martie 2009, 16:56:47
Răspuns #8

CRAZY BOY

  • Vizitator
O alta campioana la gropi este si zona capatului lui 282 de la Fundeni.Aceasta strada este plina de gropi si mai ales ca de curinad sau sapat niste santuri pe acolo.
Iata zona de care zic.-Cu rosu zona proasta.
O alta zona mai este si zona cuprinsa intre Televiziune si Arcul de Triumf.
memorat
31 Martie 2009, 18:52:38
Răspuns #9

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
O alta campioana la gropi este si zona capatului lui 282 de la Fundeni.Aceasta strada este plina de gropi si mai ales ca de curinad sau sapat niste santuri pe acolo.
Iata zona de care zic.-Cu rosu zona proasta.
O alta zona mai este si zona cuprinsa intre Televiziune si Arcul de Triumf.
Zona dintre Televiziune si Arcul de Triumf nu a fost astfaltata. Infrastrcutura este formata din pietre. ;D Merg foarte bine Mercedesurile... :o :D :D :D
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
31 Martie 2009, 20:56:13
Răspuns #10

CRAZY BOY

  • Vizitator
De unde ca acolo se dezmembreaza Citaro I in draci. Uitate la 4510 care la cea mai mica denivelare zici ca ii cade usa 1.
memorat
31 Martie 2009, 21:12:24
Răspuns #11

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
De unde ca acolo se dezmembreaza Citaro I in draci.Uitate la 4510 care la cea mai mica denivelare zici ca ii cade usa 1
Am zis in aroganta ca Autobuzele Mercedes Citaro ruleaza fara vreo reprosare pe piatra cubica de la Arcul de Triumf. ;D
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
31 Martie 2009, 23:28:39
Răspuns #12

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
Trebui sa mai fie si niste gropi ca  altfel vine vara si se stie incepe MAREA ASFALTARE.Si uite asa de la  an la an ne chinuim.
Cu respect si admiratie.
memorat
01 Aprilie 2009, 15:46:33
Răspuns #13

IASMIN SANDU

  • Presedinte Asociatia Ro-Trans!
  • MEMBRII FONDATORI ASOCIATIEI RO-TRANS
  • *
  • Mesaje postate: 21790
  • Gen: Bărbat
  • CAF la statia de metrou Gara de Nord / M1
    • Comunitatea Ro-Trans - www.ro-trans.net
1 Aprilie 2009. In zona terminalului Fluviului o echipa a Primariei incerca sa citeasca un plan al strazilor din zona. Se pare ca aceasta gaura se mareste pe zi ce trece. Anul trecut fusese astfaltata aceasta strada.
Luptam pentru modernizarea transportului electric.
----------------------------------------
Sa incercam sa fim oameni!
memorat
01 Aprilie 2009, 19:28:54
Răspuns #14

CRAZY BOY

  • Vizitator
Zona aceea nu va fii asfalata(piatra cubica de la arc)  pentru ca am auzit ca aceea este zona strategica.Poate doar sa se schimbe piatra cubica.
memorat
01 Aprilie 2009, 23:24:55
Răspuns #15

flayy27

  • Impreuna vom fi mai puternici
  • Mesaje postate: 1833
  • Gen: Bărbat
  • Eu cu mine!
1 Aprilie 2009. In zona terminalului Fluviului o echipa a Primariei incerca sa citeasca un plan al strazilor din zona. Se pare ca aceasta gaura se mareste pe zi ce trece. Anul trecut fusese astfaltata aceasta strada.
Pai o lasa sa  se faca gaura mai mare ,daca ploua vrei sa se inunde strada.Asa a lasat o groapa ca sa aiba unde sa se duca apa.In ce tara traim.... :'(
Cu respect si admiratie.
memorat
12 Aprilie 2009, 01:08:55
Răspuns #16

Vali R.A.T.T

  • Mesaje postate: 80
  • Gen: Bărbat
Da in Bucuresti nu exista program de reabilitare a strazilor? Bani nu exista sa repare? In Timisoara in 2 capete de trolee is niste gropi dar nu-s deloc ca cele de la Bucuresti din pozele lu Iasmin :o, si in plus la noi zilnic se repara strazile. La Bucurestiul cat de mare e, nu exista bani de reparati?
memorat
12 Aprilie 2009, 01:18:11
Răspuns #17

zofei.2006

  • Vizitator
La noi se asfalteaza de obicei strazile care nu au deloc nevoie de asfaltare >:( .
memorat
12 Aprilie 2009, 01:50:04
Răspuns #18

Vali R.A.T.T

  • Mesaje postate: 80
  • Gen: Bărbat
Pai asta nu deloc bine o strada care in stare perfecta nu are ce sa repar la ea doar daca nai ce face cu bani in prostie si strici drumul, cu bani aceia ai putea repara alte strazi care au nevoie de reparati serioase dupa cum vad.
memorat
25 Aprilie 2009, 18:30:38
Răspuns #19

V3nt0R

  • Vizitator
O alta zona pe care am observat-o indelung din punct de vedere al infrastructurii, ar fi capatul de la C.F.R. Constanta unde intorc liniile 112 si 135.Acolo unde aceste autobuze stationeaza sunt pur si simplu cratere si pe jos este piatra amestecata cu pietris.Cand ploua, in acea zona totul seamana cu o imensa groapa de noroi, autobuzele intampinand dificultati in a efectua manevrele de intoarcere.Se pare totusi ca primaria nu vede si acel capat, ar fi bune niste poze trimise la primarie ...
memorat